Gündem

“Maske uyarısı yapan 10 yaşındaki çocuğa dayak” iddiası

Esenyurt’ta oturduğu sitenin oyun salonunda yabancı uyruklu 3 kadına maske uyarısı yapan ve HES üzerinden şikayette bulunmak için videolarını çeken 10 yaşındaki kız çocuğunun darp edildiği öne sürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

"Maske uyarısı yapan 10 yaşındaki çocuğa dayak" iddiası

İstanbul Esenyurt’ta sözde 10 yaşındaki kız çocuğu, maske takmadıkları için uyardığı yabancı uyruklu kadınlar kadar darp edildi.

Olay Eseyurt’ta dün akşam saat 20.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Liva Yağmur Köprücü isimli 10 yaşındaki kız çocuğu beraberindeki arkadaşlarıyla oturdukları sitenin çocuk oyun alanına geldi. Kız çocuğu ışıkları kapattı.

DHA’da bulunan habere kadar; bu sırada oyun odasında oturan ve Libyalı olduğu öğrenilen 3 kadından biri ışıkları açması yönünde çocukları uyararak karşı çıktı. Kız çocuğu da odanın ışıklarını açarken, kendilerini uyaran kadınların maskesiz olduğunu görür görmez maske takmaları yönünde uyardı. Bu duruma sinirlenen kadınlar tepki gösterince çocuklar baştan başka bir odaya kaçtı.

HES UYGULAMASINDAN ŞİKAYET ETMEK İÇİN VİDEO ÇEKTİ

Bu sırada arkadaşlarıyla oyun odasına tekrar gelen kız çocuğu da Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasından yetkililere söylemek için cep telefonuyla maske takmayan kadınların videosunu çekti. Kendilerinin görüntülendiğini ayrım eden 3 kadından ikisi minik kızın peşinden koştu. Diğer bir odada kız çocuğunu yakalayan 2 bayan 10 yaşında fakat Liva Yağmur Köprücü’ye sözde vurdu. Bu sırada kadınlardan biri sözde minik kızın telefonunu aldı. Telefonunun alındığını görebilen küçük kız çocuğu da gözyaşları içinde kadının peşinden koştu. Oyun salonuna her yerde gelen kadınlar durumu görevlilere bildirdi. Site görevlileri de küçük kızı oturduğu daireye götürerek ailesine teslim etti. Eve gelen çocuğunun ağladığını gören anne Çiğdem Köprücü durumu eşi Şehmus Köprücüye haber verdi. Anne ve baba minik kızını darp eden kadınları ‘155 Polis İmdat’ hattını arayarak şikayette bulundu. Durum yerine gelen polis ekipleri her iki tarafın da ifadesini almak üzere polis merkezine götürdü.

“ŞİKAYETİMİZİ YAPTIK, NETİCELENMESİNİ BEKLİYORUZ”

Polis merkezinde ama şikayetinden sonradan konuşan anne Çiğdem Köprücü, “Sitemizin çocuk alanında 10 yaşındaki kızım oynarken, 3 tane yabancı uyruklu hanımefendinin maskesiz oturmasını önce uyarıp sonra da video çekmiş. Manzara çekilmesine sinirlenen kadınlar da çocuğumu bir odada sıkıştırıp dövdüler. Diz darbeleriyle de karnını tekmeleyip boğazını da nefessiz kalana değin sıkmışlar. Olayı görüp odaya gelen temizleme görevlileri kadınların elinden almasıyla kızım kurtuldu. Polis merkezine gelerek şikayetimizi yaptık. Kızım, babası, ben ve avukatımız ile neticelenmesini bekliyoruz. Durum akşam saat 20.00 sıralarında oldu” dedi. Hem küçük kızın babası Şehmus Köprücü de “Dünyadaki en kayda değer varlıklarımız çocuklarımız. Ben dokunmaya kıyamazken, 3 tane erişkin kadın darp ediyor. Devlet hastanesinden aldığımız raporlar da bunu söylüyor bu asla kabul edilir bir şey yok. Devletimize güveniyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi.

“TEMİZLİK GÖREVLİSİ KURTARDI”

Olay esnasında yaşadıklarını anlatan 10 yaşındaki Liva Yağmur Köprücü ise, “Biz arkadaşlarımızla oyun alanında saklambaç oynayacaktık. Bizim hepimizin maskesi vardı. Biz ışıkları kapatınca yanımıza gelip bağırdı. İkinci defa ışığı yanlışlıkla kapatınca her yerde yüksek sesle bağırdı. Biz diğer bir odaya geçince onların maske takmadığı aklımıza geldi. Telefonu olan tek kişi ben olduğum içinde Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması için cep telefonum ile video çektim. Kadınlar beni görür görmez peşimden koşarak odada yakaladı.

Beni odaya sıkıştırınca iki kadın kollarıma ve karın boşluğuma vurdular. Öteki kadında da gelerek benim telefonumu aldı ve yere attı. Geldiler boğazımı sıktılar ve 3 dakika sürdü nefes alamadım. Beni anne ve babama şikâyet etmek için telefonumu aldı ve güvenlikten alırsın dedi. Temizleme görevlisi beni kadından kurtarıp telefonumu da alarak evime götürdü. Bizde karakola gidip davacı olduk. Ulu Türk devletine güveniyorum. Maske takın hayatınızı koruyun” dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu