Gündem

Meclis açılışı öncesi Covid-19 testi zorunluluğuna AKP’den açıklama

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, 1 Ekim’de TBMM açılışı nedeniyle milletvekillerinden Covid-19 testi istemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bostancı, “Sadece Cumhurbaşkanının sağlığı ile ilgili değil bu tedbir” dedi.

Meclis açılışı öncesi Covid-19 testi zorunluluğuna AKP'den açıklama

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, TBMM açılışında Covid-19 testi zorunluluğu için “Sadece Cumhurbaşkanının sağlığı ile ilgili yok bu tedbir. ‘Covid testleri Erdoğan için isteniyor’ şeklindeki habercilik doğru değil, realist değil” dedi.

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, 1 Ekim’de TBMM açılışı sebebiyle milletvekillerinden Covid-19 testi istemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bostancı, “1 Ekim’de Meclis çatısı aşağı bulunacak insanların birbirleri ile yakın temasları hesaba katıldığında, risk oluşmasın, Meclis’e aleyhinde saygımız gereği, herkesin sağlığı bakımından bu testleri istedik” dedi.

“RİSK OLUŞMASIN İSTEDİK”

Koronavirüs testi yaptırmalarını istemelerinin, bir takım medya kuruluşlarında bambaşka şekilde değerlendirildiğini söyleyen Bostancı, Meclis’in açılışına bütün milletvekillerinin katıldığını hatırlatarak, “Bilindiği gibi milletvekilleri uzun bir aradan sonra Meclis’e geliyorlar. Arkadaşlar, Türkiye’nin farklı yerlerinde bulundular, orada halkla yoğun bir bağlantı yaşadılar. Her ne değin pandemi şartlarında bu temaslar geçmişe tarafından sınırlı şekilde olsa da; gerçi siyaset sosyal ilişkileri yüksek bir bölge. Benzer gün, Ankara’da Meclis’in çatısı aşağı bulunacak olan milletvekillerinin bir risk taşıyacağı belirli. Dolayısıyla; biz Covid-19 testi isterken, 1 Ekim’de Meclis’in benzer çatısı aşağı bulunacak olan insanların birbirleri ile yakın temasları da hesaba katıldığında, tehlike oluşmasın, Meclise karşı saygımız gereği, herkesin sağlığı bakımından bir dikkat çerçevesinde bu testleri istedik” diye konuştu.

“YALNIZCA CUMHURBAŞKANININ SAĞLIĞI İLE İLGİLİ DEĞİL”

Bostancı, Covid-19 testinin yalnizca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlığı için istendiği yönündeki haberlere ilişkin ise şu değerlendirmeyi yaptı: “Kuşkusuz Sayın Cumhurbaşkanın sağlığı hepimiz için manâlı. Ama yalnizca Cumhurbaşkanının sağlığı ile ilgili yok bu önlem. Meclis’e, bütün milletvekillerine, öbür partilerden insanlara aleyhinde da sorumluluğumuz gereği biz bunu yapıyoruz. Dolayısıyla; bunları atlayıp, azıcık da hususi bir şekilde, ‘Kovid testleri Erdoğan için isteniyor’ şeklindeki habercilik içten yok, gerçekçi yok, hakkaniyetli yok. Bu nesil haberciliklerin arkadaki planında Sayın Erdoğan’a odaklanmaktan, olayları gerçek boyutlarıyla görmekten uzaklaşan bir aklın okuma biçimi var.”

BASINA DA DENEME ZORUNLULUĞU

ÖTE TARAFTAN Basın Bürosu Türkiye Büyük Millet Meclisi Basın, Yayınlama Ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, açılışa katılacak olan basın çalışanlarına mesaj atarak, TBMM Hastanesi’nde test yaptırmalarını bildirdi.

Basın çalışanlarına gönderilen mesaj şöyle:

“Türkiye Büyük Halk Meclisi 27. Dönem 4. Yasama Yılı Açılış Programı ekte bilgilerinize sunulmuştur. TBMM Genel Kuruluna katılım sağlayacak basın mensuplarının COVID-19 tedbirleri kapsamında programdan en geç 24 saat önce (30 Eylül 2020 Çarşamba saat 13’e kadar) TBMM Hastanesi’nde deneme yaptırmaları ve isimlerini Basın Bürosuna bildirmeleri gerekmektedir.

İyi çalışmalar dileriz.”

meclis-acilisi-oncesi-covid-19-testi-zorunluluguna-akp-den-aciklama-786750-1.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu