Gündem

Meclis’te Genel Komite çalışmalarının yapıldığı günler ziyaretçi kabul edilmeyecek

TBMM, koronavirüs tedbirleri gerekçesiyle 1-31 Ekim 2020 tarihleri aralarında Genel Kurul çalışmalarının yapıldığı günler ziyaretçi kabulü yapılmamasına karar verdi.

Meclis'te Genel Kurul çalışmalarının yapıldığı günler ziyaretçi kabul edilmeyecek

Türkiye Büyük Halk Meclisi (TBMM) Genel Sekreterliği, koronavirüs tedbirleri gerekçesiyle 1-31 Ekim tarihleri aralarında Genel Komite çalışmalarının yapıldığı günler ziyaretçi kabulü yapılmamasına karar verildiğini duyurdu.

Genel Sekreterlik tarafından yapılan duyuruda, şu ifadeler kullanıldı:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi, yerleşkesi ve eklentilerine koronavirüs (Covid-19) ile ilgili alınan tedbirler doğrultusunda 01-31 Ekim 2020 tarihleri aralarında Genel Kurul çalışmalarının yapıldığı günler ziyaretçi kabulü yapılmamasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

meclis-te-genel-kurul-calismalarinin-yapildigi-gunler-ziyaretci-kabul-edilmeyecek-786890-1.

MECLİS YARIN AÇILIYOR

Meclis Genel Kurulu, 65 günlük aranın ardından mesaisine 1 Ekim Perşembe günü bitmiş başlayacak. Meclis’te birincil merasim Meclis Atatürk Anıtı’nda yapılacak. Anıta çelenk konulacak, saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak. Meclis Genel Kurulu, saat 14.00’te özel oturumla toplanacak.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, birleşimi açmasının ardından sunuş konuşması yapacak. Şentop, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Genel Kurula takdim edecek, gerisinde İstiklal Marşı okunacak. sonradan Erdoğan, TBMM Genel Kuruluna hitap edecek.

Genel Komite, Erdoğan’ın konuşmasının arkasından diğer konuyu ele almadan çalışmalarını tamamlayacak. Yasama yılı açılışına katılacak protokol ve davetiyeli izleyiciler dışarıya, TBMM’ye ziyaretçi kabul edilmeyecek.

Meclis Başkanlarının yasama yılı açılışı dolayısıyla geleneksel olarak verdiği akşam resepsiyonu, pandemi nedeniyle bu sene yapılmayacak.

GEREKLI COVİD-19 TESTİ

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, partisinin milletvekillerine gönderdiği mesajda, Erdoğan’ın katılacağı Meclis açılışına katılım için Covid-19 testi yaptırmalarını durum koştu. Bostancı’nın mesajında, partinin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis açılışına katılacağı belirtilerek milletvekillerinden Covid-19 testi yaptırmaları ve en geç perşembe günü 12.00’ye kadar kendilerine bildirmeleri istendi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu