Gündem

Mehmet Ceyhan’dan Canan Karatay’ın ‘Karbonatlı gargara koronaya iyi geliyor’ sözlerine tepki: Millet da yalan olduğunu biliyor

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Prof. Dr. Canan Karatay’ın dün yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Ceyhan, bir televizyon kanalının kendisini arayarak, Prof Dr. Canan Karatay’ın afiyet çalışanlarının karbonatla gargara yaparak korunması gerektiğine dair yaptığı açıklamanın sorulduğunu belirterek, “Bundan Böyle ırk da bunun yalan olduğunu biliyor, bu ırk gündeme ulaşmak için bunları uyduruyor dedim. Halk merak ediyor dediler. Ancak ırk merak etmiyor. Merak etmesi için uğraşmayın lütfen” ifadelerini kullandı.

“HALK MÜZIĞI DA BUNUN YALAN OLDUĞUNU BİLİYOR”

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Bir kanaldan aradılar. Bundan Böyle pek sesi çıkmayan birinin ‘karbonatla gargaranın korona virüsü öldürdüğünü söylediğini,” benim buna ne diyeceğimi sordular.

Artık halk müziği da bunun yalan olduğunu biliyor, bu ahali gündeme ulaşmak için bunları uyduruyor dedim. Millet merak ediyor dediler. Oysa ırk merak etmiyor. Merak etmesi için uğraşmayın lütfen.

“YANLIŞ OLDUĞUNU BİLİYORSUNUZ, HABER YAPMAYIN”

Bu saçmalıkları haber yaparken lütfen düşünün. Afiyet çalışanları canını verirken, güvenlik görevlileri ve diğer basın çalışanları yaşamlarını tehlikeye atarken, sizden de beklenen tek bir şey var. Siz de halkı doğru bilgilendirmek için en düşük bizim değin emek verdiniz. Derhal halkın önlemlere uymamasına ve salgının artmasına niçin olacak böyle hatalı olduğunu bildiğiniz şeyleri haberler yapmayın lütfen.

Bu değin bilimsel gelişmelerden ve bilgi birikimden sonra tuzlu suyla karbonatla gargara, kelle paça ile salgının önleneceği yalanlarıyla halkın yanıltıldığı günlere geri dönmeyelim. İleri gideceğimize taş devrine geri dönmeyelim”

CANAN KARATAY NE DEMİŞTİ?

Kovid-19 salgının başında ‘kelle paça’ ile gündeme gelen Prof. Dr. Canan Karatay, virüsle çaba yöntemleriyle ilgili yeni bir tavsiyede bulunarak “Koronavirüse karşı sabah akşam karbonatlı suyla gargara yapın” ifadelerini kullanmıştı.

Mehmet Ceyhan'dan Canan Karatay'ın 'Karbonatlı gargara koronaya iyi geliyor' sözlerine tepki: Halk da yalan olduğunu biliyor

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu