Siyaset

Mehmet Özhaseki: ‘Kıbrıs Türkü’nün haklı mücadelesinde yanındayız’

Mehmet Özhaseki: “Kıbrıs Türkü’nün haklı mücadelesinde yanındayız”

SAMSUN – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Kıbrıs Türkü’nün çok haklı mücadelesinde biz tekrar oradayız ve yanındayız” dedi.

Samsun’u ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kıbrıs Türkü’nün yanında olduklarını dile getiren Mehmet Özhaseki, “Bundan yüz yıl önce büyük bir dikkat ve teyakkuzla ülkemizin bağımsızlığı için, birlik beraberliği bütünlüğü için bir mücadele vermişsek üç aşağıda beş yukarı bugünde aynı uğraş devam ediyor. Birkaç sene öncesinde ülkemizin kayıtlı bölgelerinde vatan haini eşkıyalar ‘çukurlar kazarak öz idare ilan ediyoruz, buraya T.C. giremez’ gibi bir ifadeyle adeta serbest ilan ettiler. Bunları unutmadık unutmayacağız. Unutursak dikkatsiz avlanırsak Allah korusun başımıza büyük felaketler kazanç. Sonra çok yakın zamanda milletin parasıyla puluyla küskün olan o tankları tüfekleri de asker üniformalı eşkıyaların bu millete çevirdiklerini de unutmadık. Bugün verdiğimiz mücadele Suriye’de devam ediyor, Akdeniz’de devam ediyor, Karadeniz’de devam ediyor, Azerbaycan’da devam ediyor. Acilen de Kıbrıs’ta devamlı Kıbrıs Türkü’nün çok haklı mücadelesinde biz yine oradayız ve yanındayız. Hiç kimse şunu aklından çıkarmasın bu coğrafya güçsüz devlet kaldırmıyor. Siz ne değin güçlüyseniz o kadar haklarınızı korursunuz dimdik bu milleti temsil edersiniz” diye konuştu.

Samsunla ilgili değerlendirmelerde de yer alan Özhaseki, “Samsun göz bebeği bir şehrimiz. Ülkemizin Karadeniz’e açılan kapısı olma vasfını sürdürüyor. Bu şehirde altını çizeceğim bir konu da mükemmel bir harmoni içinde olması. Bu uyumda emeği geçen ilk olarak bakanımız. Eski bakanımız şimdiki Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’le ilgili hep olumlu kanaat var. Takdir hisleri var. İlçe başkanlarımızla muhteşem bir uyumu var, il başkanımızla uyumu var, milletvekilleriyle uyumu var. Bana tarafından de bir şehrin kalkınmasına en manâlı faktör de işte bu uyumdur. Birliğin olduğu yerde beraberliğin olduğu yerde Allah’da bolluk verir. İnşallah Samsun’da bundan istifa eder” biçiminde konuştu.

Konuşma sonrası ilçe belediye başkanları ve partililerin katıldığı görüşme basına kapalı olarak devam etti.

Mehmet Özhaseki: 'Kıbrıs Türkü'nün haklı mücadelesinde yanındayız'Mehmet Özhaseki: 'Kıbrıs Türkü'nün haklı mücadelesinde yanındayız'Mehmet Özhaseki: 'Kıbrıs Türkü'nün haklı mücadelesinde yanındayız'Mehmet Özhaseki: 'Kıbrıs Türkü'nün haklı mücadelesinde yanındayız'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / ÜNSAL KARKA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu