Siyaset

Merkel: ‘İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkede gelişen korona virüs vakalarına uyarı çekerek, “İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız” dedi.

Korona virüs salgını Avrupa’da çabuk yayılmaya devam ederken, birçok ülke kısıtlamaları yeniden uygulamaya başladı. Almanya Başbakanı Angela Merkel bugün yaptığı açıklamada, ülkede büyüyen olgu sayılarına dikkat çekerek, “İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız” ifadelerini kullandı. Merkel, yarın 11 büyükşehrin belediye başkanları ile bir araya geleceğini ve büyük kentlerde virüsün yayılmasını önlemek için alınacak yeni önlemleri konuşacaklarını açıkladı.

Başbakan Merkel, “İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız. İlkbahar aylarındaki gibi bir durum yaşanmasını istemiyorum” ifadelerini kullandı. Karantina döneminde çok sayıda meslek yerinin kuvvet zamanlar yaşadığını hatırlatan Merkel, salgına aleyhinde herkesin üzerine düşeni yapması çağrısında bulundu.

Robert Koch Enstitüsü kadar yapılan uyarıda ise, Almanya’da olgu sayısının günde 10 bine değin çıkabileceği belirtildi. Almanya’da toplam vaka sayısı 312 bin 908’e, toplam can kaybı ise 9 bin 664’e ulaştı. – BERLİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu