Gündem

Meteoroloji’den 10 ile adaleli yağış uyarısı

Meteoroloji tahminlerine göre bugün ülke genelinde sıcaklıklar azalıyor, Karadeniz bölgesi ilk kez olmak üzere 10 ilde ise adaleli yağış bekleniyor.

Meteoroloji'den 10 ile kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji tahminlerine kadar bugün ülke genelinde sıcaklıklar azalıyor, Karadeniz bölgesi başta edinmek üzere 10 ilde ise adaleli yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere tarafından; yurdun kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Adana’nın kuzeyi, Kahramanmaraş’ın batısı ve Osmaniye’nin kuzey kesimlerinin yerel edinmek üzere sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı, öteki yerlerin eksik bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR AZALIYOR

Hava sıcaklığının doğu bölgelerde değişmeyeceği, diğer yerlerde 3 ala 7 derece azalacağı tahmin ediliyor. Çoğunlukla batı ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

SU BASKINI UYARISI YAPILDI

Yağışların; Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde lokal olarak kaslı olması (21-50 kg/m2) beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel batmış yağışı, yağış derhal adaleli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşısında itinalı ve tedbirli olunmalıdır.

İSTANBUL: 24°C Parçalı bulutlu

ANKARA: 22°C Parçalı bulutlu

İZMİR: 28°C Az bulutlu

ANTALYA: 31°C Eksik bulutlu

TRABZON: 27°C Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra lokal olarak adaleli olması bekleniyor.

ERZURUM: 23°C Eksik bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden daha sonra yerel elde etmek üzere sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı

DİYARBAKIR: 33°C Eksik bulutlu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu