Gündem

Meteoroloji’den İstanbul dahil 12 il için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın İstanbul’un da dahil olduğu 12 il için sağanak yağış uyarısı yaptı.

Meteoroloji’den İstanbul dahil 12 il için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), yarın için İstanbul dahil 12 il için gök curcunalı sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü göre yapılan son değerlendirmelere tarafından yarın İstanbul, Balıkesir, Yalova, Bursa, Manisa, Isparta, Burdur ve Muğla çevreleri ile Antalya, Aydın, İzmir’in iç kesimleri ve Denizli’nin güney ilçelerinin lokal olmak üzere sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı geçeceği duyuruldu.

Hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normallerinin 2-4 derece üstünde seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji, yağışın gerisinde kaslı rüzgar uyarısında da bulundu. Meteoroloji’nin açıklamasında “Rüzgarın; Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu’nun batısında kaslı (40-60 km/saat), Marmara’nın batısında kaslı ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 hamlesi 80 km/saat) şeklinde eseceği varsayım edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşısında (çatı uçması, ağaç ve uç devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi) titiz ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

ALAN BÖLGE HAVA DURUMU

Meteoroloji’nin bölge bölge hava durumu tahminleri ise şu şekilde:

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren batısının, yarın İstanbul, Balıkesir, Yalova ve Bursa çevrelerinin lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin batısında Güney ve Güneybatı yönlerinden kaslı ve yer yer kısa süreli kasırga (50-70 hamlesi 80 km/saat) biçiminde eseceği tahmin ediliyor.

Ege: Parçalı ve fazla bulutlu, Manisa, Muğla çevreleri ile İzmir’in kuzey ve iç kesimleri, Okumuş’ın doğu kesimleri ve Denizli’nin güney ilçelerinin yerel almak üzere sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; alan genelinde güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli(40-60 km/saat) olarak eseceği varsayım ediliyor.

Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu, yarın Isparta ve Burdur çevreleri ile Antalya’nın iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerinden kaslı(40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor

İç Anadolu: Parçalı ve eksik bulutlu geçeceği varsayım ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerinden adaleli(40-60 km/saat) olarak eseceği varsayım ediliyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer fazla bulutlu, bu akşam saatlerinde Kars, Sancı, Iğdır ve Muş çevrelerinin kısa süreli ve lokal olmak üzere sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu