Siyaset

MHP’den Prof. Dr. Çilingiroğlu’na korkutma: Dilini kökünden kopartırız

MHP’nin birey ve kurumlara dönük tehditleri devam ediyor. Partinin Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Prof. Dr. Çilingiroğlu’nu Halk TV’de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye karşın “İmparatorluk mu kuruyorsun” sözleri nedeniyle hedef aldı. Yalçın, “Saldırgan ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız” dedi.

MHP’den Prof. Dr. Çilingiroğlu’na tehdit: Dilini kökünden kopartırız

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Insanlar TV’de yayınlanan bir programda konuşan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’nu Devlet Bahçeli’ye saldırdığını bahis ederek maksat aldı.

Twitter’dan açıklama yapan Yalçın, “Mehmet Çilingiroğlu adlı güya bilim adamı ve FETÖ’cü müptezel, CHP’nin borazanı Halk Müziği TV’de bu gece fevkalade seviyesiz, utanmaz ve etik dışı ifadelerle Genel Başkan’ımız sayın Devlet Bahçeli’ye saldırdı. Uzakta cesaret taslamak kolay natürel… Biz bu konuda gerekeni yapar, agresif ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız” ifadelerini kullandı.

Yalçın, ayrıca, “Ne var oysa Çilingiroğlu hayâsızı okyanus ötesinde, ağababalarının kucağına saklanıyor” dedi.

MILLET TV’Yİ DE ES GEÇMEDİ

Yalçın, Halk TV’yi de kasıt almayı unutmadı. “Kabahat ondan fazla, onu bizim üzerimize salarak havlatan Millet TV’de” diyen Yalçın, konuya CHP’yi de dahil ederek, “CHP’nin davulunu çalan bu TV kanalın da durmadan dağıtılmış bahanelerle MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı yapılıyor. Keza de en seviyesiz şekilde” dedi.

Yalçın, “Irk TV’nin son edepsizliğinin sebebi ise Genel Başkan’ımızın Tabipler Birliği’nin kapatılması gerektiğine dair açıklamalarından duydukları endişe ve kin” ifadelerini kullandı.

RTÜK’E ÇAĞRI YAPTI!

Yalçın, Irk TV konusunda RTÜK’ü de ‘yardıma’ çağırdı. MHP’li isim RTÜK’e şöyle seslendi: “Sayın Genel Başkan’ımıza dönük kışkırtma kokan haince küfür ve saldırıya çanak tutarak, FETÖ’nün it uşaklarını üzerimize saldırtan Insanlar TV’yi şiddetle kınıyor, bu maksatlı ve rezil yayınlama anlayışı hakkında işlem yapılması için ilgili mercileri göreve eğlence ediyoruz.”

PROF. DR. ÇİLİNGİROĞLU NE DEDİ?

Millet TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu ‘Şimdiki Zaman Siyaset’ programına katılan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipleri Birliği ve Tüzük Mahkemesi’nin kapatılmasına dönük çağrısını eleştirdi. Çilingiroğlu programda şöyle konuştu:

“Tabipler Odası diyor fakat “Ankara’da yalnızca 4 bin vaka görüyoruz.” Oradan Bahçeli çıkıp diyor ancak… Ya kardeşim ben zaten Bahçeli’yi anlamış değilim. Bahçeli iptal etsin MHP’yi, geçsin AKP’ye… Orada el kaldırsın. Niye öbür bir partisi var, anlamış değilim. Şayet siz daha iyi anlıyorsunuz. Bahçeli’ye saygım sonsuz. Çıkıyor diyor ama, “Tabipler Odası’nı kapatmamız lazım. Anayasa Mahkemesi’ni kapatmamız lazım.” İmparatorluk mu kuruyorsun lan. Böyle bir şey olabilir mi ya? Biri Amerika’da çıkıp Supreme Court’u ABD Yüksek Mahkemesi kapatacağım diyebilir mi? Size soruyorum, diyebilir mi?”