Siyaset

MHP’li Semih Yalçın’dan ‘Bahçeli MHP’yi kapatsın’ diyen Prof. Dr. Çilingiroğlu’na yanıt: Dilini koparırız

ABD’de yaşamış Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, dün Insanlar TV‘de katıldığı programda Türkiye’deki salgın verilerinin transparan olmadığını veTürk Tabipleri Birliği’nin uyarılarının dikkate alınmadığını söyledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “TTB kapatılsın” sözlerini andıran Çilingiroğlu, “Ankara Tabipler Odası diyor oysa ‘Sadece Ankara’da biz 4 bin vaka görüyoruz’, oradan Bahçeli çıkıyor diyor ki… Ben Bahçeli’yi anlamış değilim. Bahçeli, MHP’yi kapatsın, gitsin AK Parti’ye orada el kaldırsın. Niye farklı bir partisi var anlamış değilim. Olur Ya siz daha iyi anlarsınız” dedi.

“DİLİNİ KÖKTEN KOPARIRIZ”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımda, Mehmet Çilingiroğlu’na karşı çıktı.

“Mehmet Çilingiroğlu adlı iddiaya göre bilim adamı ve FETÖ’cü müptezel, CHP’nin borazanı Millet TV’de bu gece fevkalade seviyesiz, utanmaz ve ahlak dışı ifadelerle Genel Başkan’ımız sayın Devlet Bahçeli’ye saldırdı” diyen Yalçın, “Uzak cesaret taslamak kolay natürel… Biz bu konuda gerekeni yapar, kavgacı ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız. Ne var fakat Çilingiroğlu hayâsızı okyanus ötesinde, ağababalarının kucağına saklanıyor” ifadelerini kullandı.

Yalçın, paylaşımının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Suç ondan çok, onu bizim üzerimize salarak havlatan Irk TV’de… CHP’nin davulunu çalan bu TV kanalın da sürekli olarak farklı alanlara yönlendirilmiş bahanelerle MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı yapılıyor. Hem de en seviyesiz şekilde…

Halk Müziği TV’nin son edepsizliğinin sebebi ise Genel Başkan’ımızın Tabipler Birliği’nin kapatılması gerektiğine dair açıklamalarından duydukları endişe ve kin.

Çünkü adının başında Türk sıfatı bulunan Tabipler Birliği’nin yönetimi Türk düşmanlarının elinde. Başkanı Fincancı, PKK yanlısı bir militan. Peşinde HDP’den fazla CHP’nin durduğu Tabipler Birliği’ndeki bu ihanet yapılanmasını MHP lideri sayın Bahçeli’nin deşifre etmesi, iki partide de deprem etkisi yarattı.

“MILLET TV’Yİ ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Bilinsin ki siyasette benekli ortaklıkları su yüzüne çıkaran MHP, daha çoğu maskeyi indirip arkasında ihanet suretlerini göstermeye devam edecek. Sayın Genel Başkan’ımıza dönük tahrik kokan alçakça küfür ve saldırıya çanak tutarak, FETÖ’nün uşaklarını üzerimize saldırtan Halk Müziği TV’yi şiddetle kınıyor, bu maksatlı ve rezil yayın anlayışı hakkında operasyon yapılması için ilgili mercileri göreve davet ediyoruz.”

MHP'li Semih Yalçın'dan 'Bahçeli MHP'yi kapatsın' diyen Prof. Dr. Çilingiroğlu'na yanıt: Dilini koparırız

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu