Gündem

MHP’li vekilin şoförü, ABB görevlisine çarptı

Eski bakanlardan Ergezen’in Ankara’daki cenazesinde, MHP’li vekil Erkan Haberal’ın şoförü, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin emniyet görevlisine çarptı. Güvenlik görevlisinin durumunun iyi olduğu belirtilirken, Haberal ANFA görevlisini suçladı. Ankara Emniyeti ise olayla ilgili adli işlem başlattı.

MHP’li vekilin şoförü, ABB görevlisine çarptı

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Akıllı Ergezen’in Ankara Hacı Bayram Veli Camii’ndeki cenaze töreninde, araçla kapalı alana girmek istediği açıklanmış Meclis İdare Amiri ve MHP Milletvekili Erkan Haberal’ın şoförü, araç girişlerine kapalı olan alanın önündeyken, bir anda gaza basarak Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) görevlisine çarptı. Emniyet görevlisinin sağlık durumu durumunun iyi olduğu öğrenildi.

MHP’li Haberal, sosyal medyada tepki çeken olaya ilişkin olarak Twitter hesabından açıklamada bulundu.

Olayı “müessif ve vakitsiz” olarak niteleyen Haberal, “Resmî otomobilimi kullanan şoför arkadaşımla camiye antre esnasında Büyükşehir Belediyesi ANFA görevlisinin son derece kaba ve kırıcı muamelesine maruz kaldım” dedi.

“Önce otomobilimin camına ANFA A(nkara Altınpark İşletmeleri) görevlisinin eliyle vurarak hakeratamiz bir davranışıyla karşılaştım” iddiasında yer alan Haberal şöyle devam etti:

‘ÖNYARGLISI VE TAHAMMÜLSÜZ’

“Bir provokasyon ihtimaline karşılık soğukkanlılık ve sağduyuyla hareket ettim ve otomobilden inip yürüyerek cenaze namazının kılınacağı alana intikal ulaştım. Gerisinde ANFA görevlisinin önyargılı ve tahammülsüz muamelelerinin şoförümü niyet alarak devam ettiğini, hatta fiili müdahalede bulunduğunu namaz sonrası öğrendim. Doğal olarak da şoförüm tepkisini gösterip otomobili sürünce orada görevli yer alan bir şahsa çarpmış, bunun üzerine da şahsıma iftira kampanyası hazırlanarak sosyal medyadan servis edilmiştir. Olay adamakıllı bundan ibarettir. ANFA görevlisinin yetkisi olmadan otomobille girişime menfi şekilde müdahil olması, ardından bilgim ve dahilim olmadan otomobilimin kurulan bariyerlerin açık kısmından girme teşebbüsü beğenilmeyen görüntülere yol açmıştır…”

Gelişmelerden ‘gözü yaşlı olduğunu’ açıklayan Haberal, “Maksatlı, fena niyetli ve provakatif ANFA görevlisi olayın yegane sorumlusudur. Konuyla ilgili gerekli inceleme ve takibat devam etmektedir… Ayrıca bir hemen olan dikkatsizlikle otomobilin temas ettiği ilgili emniyet görevlisinin müsebbibi tamamıyla ANFA görevlisidir. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi de hasseten iletiyorum…Kamuoyunun takdirlerine konuyu arz ediyorum” diye yazdı.

ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI

Ankara Emniyeti, olayla ilgili adli işlem başlatıldığını açıkladı. Emniyet, güvenlik görevlisi Ö.K.’nin sağlık durumunun iyi olduğu ve hayati tehlikesinin bulunmadığı yönünde afiyet kuruluşunca rapor düzenlendiğini de belirtti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu