Teknoloji

Microsoft Flight Simulator’de Dibinde Havaalanı Yer Alan Heybetli Bir Çukur Keşfedildi (Video)

Gerçek GPS görüntülerini alarak tüm dünyayı yüksek grafikli bir şekilde oyuna eklemeyi başaran Microsoft Flight Simulator 2020, yayınlandığı birincil günden bu yanlamasına oyuncuları büyülemeye devam ediyor. Bilhassa belirtilmiş şehirlerin çok iyi modellenmesi tamamen oyun endüstrisinde ayrım yaratan oyun, devasa haritasının da etkisiyle bir takım tuhaf hatalara da sahip.

Son dönemde Reddit’te çok garip bir harita hatası keşfedildi. Microsoft Flight Simulator oyunu oynayan ReversedWindow isimli Reddit kullanıcısı göre saptama edilen hata, oyunda heybetli bir çukur olarak karşımıza çıkıyor. Hatayı daha da ilginç kılan nokta ise bu çukurun dibinde bir havalimanının olması. 

Çukurun altındaki havalimanına nasıl ulaşabilirsiniz?

Microsoft Flight Simulator’de Dibinde Havaalanı Yer Alan Heybetli Bir Çukur Keşfedildi (Video)

Brezilya’da yer alan bir havalimanında yaşanan bu hatayı bütün oyuncular görebilir. Bundan Başka isterseniz bu çukurun içine girerek havalimanına inmeyi de deneyebilirsiniz. Minik bir uçak pistinin yer aldığı çukurun altına varmak istiyorsanız, Brezilya’da ufak bir havaalanı olan Lagoa Nova havalimanını Microsoft Flight Simulator’da arayabilirsiniz. Bu havalimanını varış havalimanı olarak seçerek siz de iniş yapmayı başarabilirsiniz ya da en azından deneyebilirsiniz. Bu havalimanını kalkış havaalanı olarak de seçebilirsiniz, ama kalkışın neredeyse imkansız olduğunu çoktan söyleyelim.

Bu tuhaf hatanın kodlama sırasında bazı parametrelerin yanlış yazılması sonucunda olduğu düşünülüyor. Deniz seviyesinin fazla altında yer alan bu çukur, ne vakit düzeltilir veya bir gün düzeltilir mi şu lahza için bilinmiyor. Her ne değin önemli bir kusur olsa da oyuncuların merak ederek geldikleri bir yer olması açısından daha uzun vakit bizlerle kalabilir. 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu