Siyaset

Milletvekili Tüfenkci’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, arasında Malatya’nın da bulunduğu 24 ili kapsayan Alımlılık Merkezleri yatırımlarının 1 sene uzatılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Tüfenkci, alınan kararla Malatya’nın, bölgenin ve Türkiye’nin kazanacağını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ın kararıyla bir yıl uzayan ve aralarında Malatya’mızın da bulunduğu 24 ili kapsayan Alımlılık Merkezleri Dahilinde desteklenecek OSB ve Endüstri Bölgelerindeki imalat sanayi yatırımlarının asgari yatırım tutarı 2 milyon TL olmuştur. Bu bilhassa ufak yatırımcının da teşviklerden yararlanmasının önünü açmış bundan böyle ilçe OSB’lerinde de yatırım yapmanın önü açılmıştır. Daha önce alımlılık merkezleri kapsamından davranmak için asgari 5 milyon TL yatırım şartı aranıyordu” ifadelerine yer verdi.

Çekicilik Merkezleri dahilinde enerji ve SSK teşviklerinin uzatılmasının Malatya’nın da içinde bulunduğu alan illeri için hayati önem taşıdığını gösteren Tüfenkci, ” Buaşta Malatya’mız elde etmek üzere alan illerine de şanslı olsun. Bu Vesile Ile yatırımlar sürat kesmeden devam edecek, Malatya kazanacak, alan kazanacak, Türkiye kazanacak. Vermiş olduğu yardım sebebiyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan edinmek üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. – MALATYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu