Sağlık

Million Hair Center CEO’ su Fatih Köse: ‘Saç ekiminin en manâlı noktaları ön saç çizgisi ve doğal görünümdür’

Türkiye, saç ekiminde önde gelen ülkelerden bir adam başına. Hatta saç ekimi için yurtdışından çoğu turist Türkiye’ye geliyor, afiyet turizmine katkı sağlıyor. Son dönemlerde büyüyen saç ekim operasyonlarında geçmişe göre daha yeni yöntemler kullanılıyor. Bu yöntemler uygulanırken saçın doğal görünmesi için bir takım uyarı edilmesi gereken noktalar var. Million Hair Center CEO’su Ve Medical Direktörü Fatih Köse, saç ekiminde uyarı edilmesi gereken noktalar hakkında bilgiler verdi.

”Saç çizgileri kişiye özel belirlenir”
Saç ekimi gerçekleştirecek hekim ve hastanın iletişimine aksan yapan Fatih Köse, ”Saç ekimi yapılacak kişilerde saç kayıplarının derecesi dikkate alınır ve maksimum sayıda greft (saç kökü) ekilerek en doğal sonuçlara ulaşılır. Natürel bunların en başında ön saç çizgisi geliyor, bir saç naklinin iyi ve başarılı olup olmadığını başta saç çizgisi belirler. Daha Sonra doğal görünümü ve sıklığı belirler. Ön saç çizgisi herkesin adale yapısına göre değişim gösterir. Her bir insanın kas yapıları farklıdır, bu yüzden de saç çizgileri kişisel belirlenir. Günümüzde bununla ilgili geliştirilen aletler ve yöntemler var. Saç çizgisi için kişiye özel saç çizgi lazeri aletiyle daha basit ve doğal yapılmaktadır” dedi.

Fatih Köse, sözlerini şöyle tamamladı: ”Saç çizgisi ne dek akıcı çizilse de doğal görünüm olmak için ön çizgiye açılacak kanallar ve en ön sıraya ekilecek greftlerde fazla önemlidir. Saç çizgisi kişiyle beraber netleştirilir. Yüzdeki ilgili sınırlarla uyum içinde olmalı ve estetik açıdan açıklanmış kurallar içinde değerlendirilmelidir. Ön saç çizgisine açılacak kanallar düz açıldığında düz bir çizgi olacağından, hafif dalgalı zikzak görünümlü açılması gerekmektedir. Bu Vesile Ile kişinin keza saç ekimi yaptırdığı belli olmayacak keza de doğal bir görünüm sağlayacaktır”.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu