Teknoloji

Minecraft’ın Bir Sonraki Büyük Güncellemesi 2021’de Gelecek

Son yılların en popüler oyunlarından biri olan Minecraft, aradan yıllar geçmesine rağmen popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeden ilerliyor. Bu popülerliğin bir kısmını da oyunun durmadan güncellenmesine borçlu.

Oyunun geliştiricisi Mojang kadar gerçekleştirilen Minecraft Live dijital etkinliğinde, oyunun bir sonraki büyük güncelleme paketi hakkında yeni bilgiler açıklandı. Buna kadar genişleme paketinin adı Caves and Cliffs olacak ve 2021 yılında gelecek.

Mağaralar ve yamaçlar

minecraft

Yeni ek paketle birlikte oyuna yeni yapılar da eklenecek. Genişleme paketinin isminden de anlaşılacağı üzere özellikle mağaralar ve yamaçlar epeyce sinyâl şekilde geliştirilecek. Yenilenen içerikle birlikte kazıbilim sistemi ve yeni yaratıklar da yapıma dahil edilecek.

Paketle birlikte mağaraların dışında oyuna göller, tüneller, dehlizler, şelaleler ve daha fazla yer altı alanı eklenecek. Kaleler aynı zamanda öbür yapılarla gelecek, böylece her biri kendi farklı biyoloji ile ilgili ortamına sahip olacak. Arkeoloji sistemi doğruca de oyuna yeni gelecek fırça ile hazineler ortaya çıkarmamız gerekiyor.

Tabii Minecraft’ta mağaralar gelişince işin içine bir de madenler dahil oluyor. Yeni pakette minimum iki öbür maden oyuna eklenecek. Harekete kadar saldırgan düşman Warden ve arkadaş canlısı Axolotl da yeni canlılar olacak.

Harita sistemi gelişiyor

Yamaçlar tarafına baktığımızda ise Mojang’ın harita oluşturma sistemini bir kere daha geliştirdiğini görüyoruz. Artık daha hoş gözüken, başı karlı dağlar görebileceğiz. Bu dağlarda yeni dağ keçileri olacak. Fırsat bulursa bu keçiler oyunculara toslayabilecek. Ilave paket 2021’de gelecek.

Minecraft evrenini paylaşan bir diğer oyun olan Minecraft Dungeons ARPG’ye de yeni bir ilave paket geleceği açıklandı. Howling Peaks adlı bu ilave paket Aralık ayında gelecek. Kasım ayında gelecek ücretsiz bir güncelleme ile de platformlar arası oynama desteği sunulacak.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu