Dünya

MSB: ‘Azerbaycan Bugüne Kadar 22 Mesken Yerini İşgalden Kurtardı’


Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin bugüne değin Ermenistan işgali aşağıda yer alan 22 mesken yerini kurtardığı bildirildi.

s-0d6ffee02c9ad24ab88bd9bd4c620df7d09edd
Dağlık Karabağ’da Ermenistan’ın saldırıları üzerine başlayan çatışmalar devam ediyor. İşgal altındaki topraklarında ilerleyen Azerbaycan ordusunun bugüne dek 22 yerleşim yerini kurtardığı açıklandı.

Bölgedeki son durumla ilgili Türkiye’den bir açıklama geldi

s-e8e31de99a4f9096956b29dd803ea9896b4aef
Ulusal Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Azerbaycan güvenilir kaynaklarından alınan bilgilere göre; Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı harekatta bugüne değin, Cebrail ili ile Karahanbeyli, Aşağı Seyitahmetli, Mehdili, Aşağı Maralyan, Kuycak, KendHoradiz, Çakırlı. Büyük Mercanlı, Şeybey, Taliş, Karkulu, Şükürbeyli, Yukarı Maralyan, Cereken, Daşkesen, Horovlu, Dejan, Mahmutlu, Caferabat, Sugavuşan ve Papı köyleri elde etmek üzere toplam 22 mesken yeri işgalden kurtarıldı.”

Aliyev, askeri harekatı tamamlama koşullarını açıkladı

s-fb1eae371bc3e8e8abf06b4742677a08042712
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, askeri harekatı sonlandırma koşulu olarak Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’dan çekilmek için bir takvim belirlemesini istedi.Televizyondan yayımlanan konuşmasında Aliyev, Ermenistan’ın özür dilemesini de talep etti.Aliyev şöyle konuştu:

Quote Message: Ermenistan ordusu topraklarımızdan çıksın. (Ermenistan Başbakanı Paşinyan) Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü tanıdığını açıklasın. Azerbaycan halkından özür dilesin ve Dağlık Karabağ’ın Ermenistan toprağı olmadığını söylesin. Bize Ermenistan ordusunun işgal ettiği topraklardan çekilmesinin takvimini versin. O zaman biz de ateşkesi sağlayacağız.”Ermenistan ordusu topraklarımızdan çıksın. (Ermenistan Başbakanı Paşinyan) Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü tanıdığını açıklasın. Azerbaycan halkından özür dilesin ve Dağlık Karabağ’ın Ermenistan toprağı olmadığını söylesin. Bize Ermenistan ordusunun işgal ettiği topraklardan çekilmesinin takvimini versin. O vakit biz de ateşkesi sağlayacağız.”

Ermenistan, dün Gence kentindeki sivilleri hedef almıştı

Azerbaycan, Ermenistan’ın Gence’de Sivilleri Bombaladığını Duyurdu

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu