Gündem

Muhittin Böcek’in sağlığı iyiye gidiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yeni alıcı koronavirüs (Covid-19) tanısıyla yoğun bakımda çare görebilen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Haşere’in durumuna ilişkin, “Sağlığı muhakkak bir periyotta iyileşme yolunda devam ediyor.” dedi.

Muhittin Böcek'in sağlığı iyiye gidiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’ı ziyaret ederek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Haşere’in sağlık hakkında veri aldı.

Ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Torun, Özkan’dan ayrıntılı bilgilendirme aldıklarını söyledi.

Haşere’in daha önce özel bir hastanede tedavi gördüğünü, oradaki tedaviye ilave olarak Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde sürecin devam ettiğini anlatan Torun, “Bugün aldığımız bilgide, bir tık daha iyiye gittiği, her şeyin denetleme aşağı olduğu ve sürecin yakından takip edildiği açıklama edildi.” diye konuştu.

Bazen kamuoyunda Haşere’in sağlık durumu durumuna ilişkin hatalı bilgilendirmelerin olduğunu ifade eden Torun, tedavisinde herhangi bir eksikliğin söz konusu olmadığını kaydetti.

Günlük olarak Antalya Büyükşehir Belediyesince yapılan açıklamanın dikkate alınmasını isteyen Torun, ayrı bir şey olduğunda açıklamada mutlaka yer verileceğini belirtti.

BİLİNCİ YERİNDE

Haşere’in bilincinin yerinde, her şeyin denetleme altında olduğunu kaydeden Torun, “Sağlığı belirlenmiş bir periyotta iyileşme yolunda devam ediyor. Öyle öbür bir çare şekli de şu anda düşünülmüyor.” dedi.

Böcek’in konuşup konuşmadığına ilişkin soruya ise Torun, bu konuda bilgisinin bulunmadığını fakat konuşulanları anladığını, tepki verdiğini söyledi.

Torun, Muhittin Haşere’in tedavisinin yoğun bakımda sürdüğünü ve dikkatle takip edildiğini bildirdi.

Ziyarette, Muhittin Haşere’in oğlu Gökhan Böcek, kardeşi Şadi Böcek ile CHP Antalya milletvekilleri Cavit Arı ve Çetin Osman Budak da yer aldı. (AA)

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu