Kadın

Nadira Kadirova’nın annesi: Benim kızımı öldürdün Şirin Ünal sen bir katilsin

Nadira Kadirova’nın mezarını ziyaret eden annesi Rano Kadirova, kızını Sevimli Ünal’ın öldürdüğünü kaydederek, “Benim canım kızımı öldürdün Şirin Ünal sen bir katilsin” dedi.

Nadira Kadirova'nın annesi: Benim kızımı öldürdün Şirin Ünal sen bir katilsin

AKP’li Sevimli Ünal’ın evinde şüpheli şekilde yaşamını yitirmiş halde yer alan Nadira Kadirova’nın annesi Rano Kadirova kızının Özbekistan’da yer alan mezarını ziyaret etti.

Kızının mezarını ziyareti sırasında gözyaşlarını tutamayan anne Kadirova, Şirin Ünal’a karşın, “Benim canım kızımı öldürdün Şirin Ünal sen bir katilsin” ifadelerini kullandı.

Rano Kadirova şunları söyledi:

“Benim canım kızımı öldürdün Şirin Ünal sen bir katilsin. Bu dünyada da değişik dünyada da Benim canımı aldın. Benim kızımı öldüreceğine beni öldürseydin. Benim melek gibi kızımı öldürdün.”

NE OLMUŞTU?

Nadira Kadirova, bir yıldır bakıcı olarak çalıştığı AKP’li Ünal’ın evinde, 23 Eylül 2019 tarihinde, akşam üstü silahla vurulmuş şekilde bulunmuş, Kadirova’nın ölümünün üzerinden demin iki gün geçmişken, Ankara Emniyeti “intihar” yönünde yorumlama yapmıştı. Olayın üstüne Kadirova’nın naaşı da jet hızıyla ülkesine gönderilmişti.

Ankara Başsavcılığı, Şirin Ünal’ın bilgisine başvurmuş, Ünal da “olayın intihar olduğunu” savunmuştu. Kadirova’nın İstanbul’da yaşamış Özbek arkadaşı ise “Şirin Ünal’ın Kadirova’yı taciz ettiğine” yönelik iddialarda bulunmuştu.

Son olarak adira Kadirova’nın odasında yapılan durum yeri incelemesine ilişkin yeni görüntülere BirGün ulaşmıştı. Görüntülerle ilgili olarakkonuşan Kadirova ailesinin avukatı İlyas Doğan, “Boğuşma yaşandığını düşündürüyor” ifadelerini kullanmıştı.

Ulaşılan görüntülerde Nadira Kadirova’nın kaldığı ve hayatını kaybettiği odadaki dağınıklık dikkati çekiyor. Polis ekiplerinin kamerasına yere düşen bir saksı, etrafa saçılan kum ve çiçekler yansıyor. Görüntülerde bir sehpanın tamamen ters döndüğü ve bir abajurun da yere düşerek devrildiği görülüyor. Nadira Kadirova’ya ait olduğu tahmin edilen çantaların yerde olduğu da kameralara yansırken 3-4 ayrı yerdeki kan izleri de uyarı çekiyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu