Teknoloji

NASA’dan Yeni Sosyal Medya Kampanyası: Ay’a Düşseniz Yanınıza Ne Alırsınız?

Halkla ilişkiler konusunda son derece başarılı bir kurum olan NASA, dünyanın dört bir yanındaki insanların uzay görevlerine olan ilgisini canlı yakalamak için yeni kampanyalar düzenlemeye devam ediyor. 

Artemis görevi ile 2024 yılında Ay’a baştan insan götürmeyi planlayan NASA, Artemis görevine dikkat sürüklemek için başlattığı kampanyada terbiyesizce ‘Issız bir adaya düşseniz yanınıza ne alırsınız?’ sorusunu ‘Ay’a düşseniz yanınıza ne alırsınız?’ sorusuna çevirdiğini söyleyebiliriz.

Reel bir astronot olsaydınız, Ay’a bu arada yanınıza ne alırdınız?

nasa ay görevi

Yeni sosyal ağ kampanyasının duyurusunu devlete ait web sitesinden gerçekleştiren NASA, insanlara Ay’a götürecekleri çantaya neler hazırlamak istediklerini soruyor ve fikirlerini #NASAMoonKit etiketi Instagram, Twitter veya Facebook’ta bir fotoğraf ya da video ile paylaşmalarını istiyor.

Bu noktada sosyal medya kullanıcılarının önlerinde iki ayrı seçenek duruyor. Ay’da bile özgürlüğünden caymak istemeyen kişiler, çantalarına istedikleri her şeyi koyabilirler. Ama NASA’nın Expert Mode (Bilirkişi Modu) olarak tanımladığı modda kullanıcılar, gerçek bir NASA astronotu gibi sadece 12,7 x 20,3 x 5,1 cm ebatlarında bir çanta alabiliyorlar. Dolayısı ile Bilirkişi Mod’da istediğiniz her şeyi götüremeyeceksiniz.

Ay

NASA’nın Washington’daki Genel Merkezi’nden İletişim Yöneticisi Bettina Inclán, “Nihai serüven, Ay’a uçuş için çantanıza neler alacağınızı görmekten heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullanırken, pek çok kişinin uzaktan eğitim aldığı veya evden çalıştığı bir dönemde Artemis görevi hakkında yeni bilgiler edinmenin bir sonraki Ay yolculuğunda NASA’ya destek olmanın benzersiz bir yolu olduğu belirtti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu