Teknoloji

NBA 2K21’in PS5 ve Xbox Series X Çıkış Tarihi Açıklandı

Dünyanın en popüler spor oyun serileri aralarında bulunan NBA 2K, fazla yakında tür konsollarda da satışa sunulacak. 2K Sport tarafından geliştirilen NBA 2K21’in yeni cins konsollara ne zaman çıkacağı duyuruldu. Eski nesil konsollar dışında PlayStation 5 , Xbox Series X ve S için de çıkış yapacak oyun; 10 Kasım’da Xbox’ın yeni nesil konsollarında, 12 Kasım’da ise ABD, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya ve Güney Kore’de PS5’in lansmanıyla birlikte satışa sunulacak.

Oyun PS5 için yukarıda saydığımız ülkelerde piyasaya sürüldükten sonra 19 Kasım’da ise arasında Türkiye dahil tüm dünyada çıkışını gerçekleştirecek.

NBA 2K21’in PS5 ve Xbox Series X Çıkış Tarihi Açıklandı

Çapraz platform desteği yok

2K Sport, NBA 2K21’in yeni nesil sürümünün “sıfırdan inşa edildiği” gerekçesiyle PS5 ve Xbox Series X’in eski konsollarla çapraz platform desteğine sahip olmayacağını duyurdu. bunun dışında önceki nesil konsollar için satışa meydana çıkan sürüme kıyasla 10 dolar daha pahalı olacağı açıklanan NBA 2K21 PS5 ve Xbox Series X/S sürümünün eylül ayının başlarında piyasaya sürülen PS4 ve Xbox One sürümüne oranla ne gibi çeşitlilik sunacağını oyun çıktığında daha net bir şekilde göreceğiz. 

Oyunun yeni sürümü eski cins konsollarla çapraz platform desteğine sahip olmasa da PS4 ve Xbox One sürümü, geriye doğru dönük uyumluluk bir uçtan bir uca PS5 ve Xbox Series X’te oynanabilecek. Oyuncular NBA 2K21’i mevcut nesilden yeni cins sürümüne kuvvetlendirmek isterlerse NBA 2K21 Mamba Forever sürümünü satın olmak zorunda kalacaklar. 

NBA 2K21’in PS5 ve Xbox Series X Çıkış Tarihi Açıklandı

Oyunun eski nesil konsol ve PC için çıkan sürümleri için yapılan çalışmalar, genel anlamda negatif olarak yorumlandı. Oyunun durgunlaştığı yönünde eleştiri yapan oyuncular, yeni tür konsollarda bu oyuna ne kadar şans verecekler, bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu