Teknoloji

Nokia, Dünyanın İlk Kendi Kendini Optimize Edebilen Wi-Fi 6 Cihazlarını Duyurdu

Telefon sektöründeki popülerliğini önemli anlamda kaybetmiş olsa da en kayda değer telekomünikasyon şirketlerinden biri olmaya sürekli Fin teknoloji şirketi Nokia, CSP’ler için dünyanın birincil kendi kendini optimize edebilen Wi-Fi 6 cihazlarını duyurdu.

Söz konusu Wi-Fi 6 çözümleri; Wi-Fi İşaretçileri (ağ uzantısı), fiber ağ geçitleri ve 5G FWA ağ geçitleri dahil EasyMesh sertifikalı Wi-Fi 6 cihazlarından oluşan bir portföy sunuyor ve dahili yapay akıl ile bulut tabanlı uçtan uca Wi-Fi optimizasyonunun bir kombinasyonunu kullanarak Wi-Fi performansının otonom olarak optimize edilmesini sağlıyor.

nokia

Nokia’nın açıklamalarına göre şirketin yeni Wi-Fi 6 cihazlarında yer alan Nokia WiFi Mesh Middleware, parazit ve sinyal kayıpları dahil Wi-Fi performansıyla ilgili her türlü sorunu otomatik olarak saptama ediyor ve kendi kendine çözüyor. Cihazların reel zamanlı optimizasyon sağlıyor olması ise kablosuz bağlantının daha güvenli ve süratli olmasını sağlıyor.

Nokia’nın EasyMesh sertifikalı Wi-Fi 6 cihazlarının son kullanıcıya sağladığı en büyük fayda, evin öbür noktalarında ayrı internet kalitesine erişiyor olmanın hemen hemen en ince ayrıntısına kadar ortadan kalkması. Zira söz konusu Wi-Fi 6 çözümü, optimizasyon yeteneği doğru kablosuz ağa bağlanabilen her noktada en iyi performansı sunmayı vadediyor.

nokia wi-fi 6 çözümü

Nokia’nın yeni Wi-Fi 6 çözümleri aralarında Nokia GPON, Nokia XGS-PON, Nokia Wi-Fi Beacon 2, Nokia Wi-Fi Beacon 6 ve Nokia FastMile 5G Gateway yer alıyor. Nokia GPON ve XGS-PON; ONT G-2426G-A ve XS-2426G-A olarak birbirlerinden ayrılırken; Nokia Wi-Fi Beacon 2 ve Beacon 6, çift bant AX1800 ve üç bant AX4200 kapasiteli mesh erişim noktası sunuyor. Nokia FastMile 5G Gateway 3 ve 5G Gateway 3.1 ise çift bant AX3600 kapasiteli mesh erişim noktası sunuyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu