Eğitim

Okulların açılacağı tarih belirli oldu: Ziya Selçuk açıklama yapacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün yapacağı izah etme ile yüz yüze eğitime geçişin ayrıntılarını açıklayacak. Erdoğan dün yaptığı açıklamada, “İlkokul 2., 3. ve 4. sınıflarda yüz yüze eğitimi başlatıyoruz” demişti.

Okulların açılacağı tarih belli oldu: Ziya Selçuk açıklama yapacak

Eğitim öğretimde 2020-2021 dönemi bu yıl 31 Ağustos’ta uzakta eğitimle başladı. 21 Eylül’de ise 1. sınıflar aşamalı olarak yüz yüze eğitime başlamıştı.

Dün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, diğer sınıflar için de beklenen açıklamayı yaptı. Erdoğan, “İlkokul 2., 3. ve 4. sınıflarda yüz yüze eğitimi başlatıyoruz” dedi.

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da, bugün saat 11.00’de yüz yüze eğitime geçişin ayrıntılarını açıklayacak.

ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yaptığı açıklamada “Eğitimde yüz yüze eğitimi sınırlı şekilde başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul 2., 3. ve 4. sınıflarda yüz yüze eğitimi başlatıyoruz. Ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda belirlenen kurallar çerçevesinde özel eğitime geçilecek. Özel eğitim okulları ile il hıfzıssıhha kurullarının yerinde bulduğu köy okullarında da yüz yüze eğitimin önünde engel olmadığı görülmüştür. Okula gidecek evlatlarımızdan ricamız, tüm aile büyüklerinin sağlığı için temizleme, maske, mesafe kurallarına riayet etmeleridir” ifadelerini kullanmıştı.

1.2. 3. 4. 8. ve 12. sınıflar dıştan kalan grubun ne vakit başlayacağı ise az önce netlik kazanmadı.

OKULLAR NE VAKIT AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün saat 11.00’de yüz yüze eğitime geçişin ayrıntılarını açıklayacak.

Yüz yüze eğitimin başlaması kararı alınan yaş grupları için okulların ne süre açılacağını duyuran Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada “Okullarımızda daha çok öğrencimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz. Bütün öğrencilerimizle sağlıkla, güvenle buluşmak dileğimiz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu