Gündem

Özkoç: Damadın baktığı yer, bir tanecik kayınpederinin iki dudağının arası

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Kur benim için hiç kayda değer yok, hiç oraya bakmıyorum” şeklindeki sözlerini, “Bakan, ‘Ben kura bakmam, ben bir tek saraya bakarım. Güvey baktığı yeri çok açık ve net bir şekilde söylüyor; bir tanecik kayınpederi Recep Tayyip Erdoğan’ın iki dudağının arası” diyerek eleştirdi.

Özkoç: Damadın baktığı yer, bir tanecik kayınpederinin iki dudağının arası

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis’te basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Albayrak’ın “Cari işlemler açığını kapatacağız”, “Dolarizasyonu engelleyeceğiz”, “Kredileri amacı dışarıda kullananları inceleyeceğiz” açıklamalarına “Daha önce aklın neredeydi?” biçiminde yanıt veren Özkoç, “Güvey konuşmaya başladığında ve konuşması bittiğinde Türk Lirası binde 63 değerinde kaybetti. Damadın ekonominin gidişatı ile ilgili vereceği bilgiler bile dolar dövizini değiştirmeye yetiyor” dedi.

‘DAMADI ORADA TUTAN KAYINPEDERİ’

Özkoç, Albayrak’ın “Kur benim için hiç kayda değer değil” sözünü de eleştirerek “Bakan, ‘Ben kura bakmam, ben bir tek saraya bakarım, bir tek kişinin iki dudağı arasına bakarım o da kayınpederimdir’ diyor” ifadelerini kullandı. Özkoç sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çünkü her türlü başarısızlığa rağmen damadı orada tutan kayınpederi. Millete bakacak hali değil ya. Samandan petrole her kalem malın fiyatı artarken damat baktığı yeri fazla açık ve net bir şekilde söylüyor; bir tanecik kayınpederi Recep Tayyip Erdoğan’ın iki dudağının arası.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu