Ekonomi

Pamukkale Turizm’in konkordato süreciyle ilgili karar verildi

Yargı, Pamukkale Turizm’in 2 yıl önce ilan ettiği konkordato sürecine ilişkin kararını verdi. Şirketin konkordato projesi, Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada tasdik edildi.

Pamukkale Turizm’in konkordato süreciyle ilgili karar verildi

Pamukkale Turizm’in 27 Ekim 2018’de ilan ettiği konkordato sürecinde mahkeme kararını verdi.

Yaşanan ani döviz ve banka faiz artışı sebebiyle 2018 yılında nakit sıkışıklığı yaşayan Pamukkale Turizm’e konkordato talebi sonrasında mahkeme tarafından 3 kişiden oluşan konkordato komiser heyeti atanmıştı.

Geçen ay gerçekleşen alacaklılar toplantısında, alacaklı olan tedarikçi ve finans kuruluşlarının yüzde 99’unun olumlu oyunu alan şirketin konkordato projesi, Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada tasdik edildi.

BORÇLAR 48 AYDA ÖDENECEK

Mahkemenin tasdik ettiği proje kapsamındaki borçlar ilk 1 yılı ödemesiz 48 ayda ödenecek. Böylece marka, yaşadığı mali darboğazdan çıkmak maksadıyla hazırladığı proje kapsamında seferlerine devam edecek.

‘YOLUMUZA DAHA SAĞLAM ADIMLARLA DEVAM EDECEĞİZ’

58 yıllık yolculuk markası Pamukkale Turizm’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Türkiye ekonomisine istihdam sağlamayı ve yolcularımızı sevdiklerine ulaştırmayı aynı sorumluluk şuuruyla sürdürmekteyiz. 3 bin 500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız ve yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesine destekleri için teşekkür ederiz. Önümüzdeki 6 ay zarfında diğer grup şirketlerimizin projelerinin de tasdik edilmesiyle yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam edeceğiz.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu