Siyaset

Parasal ve Orta Afrika’ya asker gönderilmesine ilişkin tezkere 1 sene uzatıldı

TBMM Genel Kurulu’nda Finansal ve Orta Afrika‘ya asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi görüşmeleri düzenlendi. Görüşmeler sonunda oylanan tezkere kabul edildi.

Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç Başkanlığı’nda toplanan TBMM Genel Kurulu’nda, Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti’ndeki ödev sürelerinin 1 yıl uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi ele alındı. Tezkere süresinin uzatılması, Genel Kurul’da görüşmelerin arkasından oylanarak kabul edildi.

TEZKERE 31 EKİM 2021’DE SONA ECEREK

Bu kapsamda, BM’nin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde icra ettiği harekat ve misyonlar kapsamında, sınır, şümul, miktar ve zamanı Cumhurbaşkanınca takdir ve saptama edilmek üzere, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yurt dışına gönderilmesi ve Cumhurbaşkanınca verilecek izinle belirlenecek esaslar çerçevesinde bu kuvvetlerin kullanılması için 8 Ekim 2019’de bahşedilen iznin 31 Ekim 2020’den itibaren 1 sene süreyle uzatılacak.

Mali ve Orta Afrika'ya asker gönderilmesine ilişkin tezkere 1 yıl uzatıldıMali ve Orta Afrika'ya asker gönderilmesine ilişkin tezkere 1 yıl uzatıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu