Dünya

Paris, koronavirüs salgınında ‘maksimum alarm’ seviyesine geçti

Fransa Başbakanlığı göre bugün yapılan açıklamada, Koronavirüs salgınında çoğalan olgu sayıları nedeni ile başkent Paris ve banliyösünde maksimum alarm seviyesine geçildiği aktarıldı

Paris, koronavirüs salgınında 'maksimum alarm' seviyesine geçti

Fransa’nın başkenti Paris’te yeni herif koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ‘azami alarm’ seviyesine geçildi.

Başbakanlıktan yapılan açıklamada, salgının seyrinin kötüleşmesi, vaka ve hastanelerde yoğun bakım hastalarının sayısının artmasının ardından Paris ve çevresinin ‘maksimum alarm’ seviyesine geçtiği belirtildi.

Açıklamada, Paris ve çevresindeki restoranların kapatılmayacağı, ama buralarda tedbirlerin sıkılaştırılacağı kaydedildi.

Üniversitelerde 6 Ekim’den itibaren sınıfların sözde yarıya azaltılmış haliyle eğitime devam edileceği ifade edilen açıklamada, insanlara mümkün olduğunca evden çalışmaları tavsiye edildi.

Paris Güvenlik Müdürü Didier Lallement ve Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo’nun yarın düzenleyeceği basın toplantısında, alınacak yeni önlemleri açıklaması bekleniyor.

Ülkede salgın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 32 bin 230’a, vaka sayısı ise 619 bin 190’a yükseldi.

Fransa’da 3 Ekim’de kayıtlara geçen 16 bin 972 vakayla, salgının başlangıcından bu yandan en yüksek günlük vaka sayısı kaydedilmişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu