Dünya

Paşinyan’ın danışmanı Harutyunyan toplu cinayet planını açıkladı, Rus kanalı canlı yayını kesip reklama gitti

Ermenistan’ın topraklarını işgal etmesinin ardındaki Azerbaycan karşısında saldırıya geçti. İki ülke arasındaki çatışmalar devam ederken, Ermeni askerler sivilleri hedef aldı.

SİVİL HALKI VURMAYI ASKERİ TAKTİK OLARAK AÇIKLADI

Ermenistan Başbakanı Paşinyan’ın askeri danışmanı Harutyunyan, Rusya‘da yayınlama yapan bir kanalın programına davetli oldu. Programda açıklamalarda bulunan Harutyunyan, “Şimdi yeni bir askeri strateji geliştirdik. Hava sistemlerini (SİHA’lar) yok etmek ve ikâmetgâh noktalarını bombalamak; panik için” ifadelerini kullandı.

AÇIKLAMA, İTİRAF NİTELİĞİNDE DEĞERLENDİRİLDİ

Rus kanalı Harutyunyan’ın bu açıklamalarından hemen sonradan reklama gitmek zorunda kaldı. Harutyunyan’ın bu açıklamaları ise itiraf niteliğinde değerlendirildi.

NE OLDU?

Ermenistan, 27 Eylül tarihinde Azerbaycan’ı amaç alarak sivil yerleşim alanlarını bombaladı. Bu saldırının ardından topraklarını koruyan Azerbaycan, Ermenistan askerlerine saldırıya başladı ve Ermeni ordusuna ciddi zarar verdi. Saldırıyı başlatan taraf olan Ermenistan, Azerbaycan’ın etkin savunmasından sonra mütareke çağrısında bulunmaya başladı.

Paşinyan'ın danışmanı Harutyunyan katliam planını açıkladı, Rus kanalı canlı yayını kesip reklama gitti

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu