Gündem

Pınar Gültekin’in babası Sadi Gültekin: İşin içinden başkaları da çıkacak

Muğla’da Cemal Metin Avcı isimli erkek göre katledilen Pınar Gültekin’in babası Sadık Gültekin, “Bir Daha olmaması için Sayın savcılarıma buradan sesleniyorum; işi iyi irdelesinler mutlaka işin içerisinden başkalarının da çıkacağına inanıyorum ve bunlara düşünce verdiklerine inanıyorum. Bu aklı da cinayetin varoluş şekli, mutlaka ve mutlaka bunun avukatın da parmağının da olduğuna inanıyorum” dedi.

Pınar Gültekin'in babası Sadi Gültekin: İşin içinden başkaları da çıkacak

Muğla’da öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin cinayetiyle ilgili tutuklu katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı (26) da tutuklandı.

Pınar Gültekin’in babası Vefalı Gültekin, DHA’ya yaptığı açıklamada, “İşi iyi irdelesinler mutlaka işin içerisinden başkalarının da çıkacağına inanıyorum ve bunlara düşünce verdiklerine inanıyorum. Bu aklı da cinayetin varoluş şekli, mutlaka ve mutlaka bunun avukatın da parmağının da olduğuna inanıyorum” dedi.

Adalete güvendiğini söyleyen Baba Sadık Gültekin, “Biz ilk kez da iddialarımızı dile getirmiştik ve maalesef iddialarımızda yanılmadık. Maalesef dün caninin kardeşi yakalandı. Kardeşi de işin içindeymiş. Biz yabancıları beklerken, maalesef ailesi buna takviye etmiş. Ben babasının da bunlara akıl verdiğini, annesinin de işin içinde olduğunu düşünüyorum. Ben buradan tüm kamuoyuna sesleniyorum. Doğrusu ben sonuna kadar mücadeleme devam edeceğim. Nereye giderse gitsin ben adalete güveniyorum buradan tüm kamuoyuna sesleniyorum. Bu sahiden bir canice yok bir vahşettir. Bir Daha olmaması için Sayın savcılarıma buradan sesleniyorum; işi iyi irdelesinler mutlaka işin içerisinden başkalarının da çıkacağına inanıyorum ve bunlara fikir verdiklerine inanıyorum. Bu aklı da cinayetin varoluş şekli, mutlaka ve mutlaka bunun avukatın da parmağının da olduğuna inanıyorum” dedi.

Açıklamasını sürdüren Vefalı Gültekin, “Hiç kimse sahipsiz değildir. Pınar Gültekin maalesef sahipsiz değildir, sahipsiz bellediler. Gerisinde kimsenin olmadığını düşündüler maalesef fazla sert kayaya çarptılar. Ben bu işin peşini bırakmayacağım, adalete güveniyorum. sonuna kadar güveniyorum. Buradan Sayın Cumhurbaşkanına, Sayın Adalet Bakanına bütün savcı ve hakimlere seslenmek istiyorum. Lütfen bu işin peşini bırakmayın bana destek edin çünkü katil yalnız kızımı öldürmedi aile olarak hepimizi öldürmüştür. Bu saatten daha sonra bizim yaşamamız da olası değildir. Ben buradan tüm kamuoyuna sesleniyorum, adalete inanıyorum maalesef işin içinden başkalarının da çıkacağını tahmin ediyorum. En azından düşüncelerim bunlar bunu dile getirebiliyorum” diye konuştu.

***

NE OLMUŞTU?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz’da Akyaka Mahallesi’nde yalnız yaşadığı evinden ayrılmış, benzer gün ablası ile telefonla görüştükten sonradan kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Ailesinin, Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunması üzerine başlatılan çalışmada, Gültekin’i tanıyan kişilerin listesi çıkarılmış ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelenerek adap tanıklarının ifadelerine başvurulmuştu.

Belirsizlik üzerine gözaltına alınan Cemal Metin Avcı, birincil ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmese de delilleri görünce, ayrıldığı Pınar Gültekin’in baştan barış isteğini geri çevirmesi üzerine Gültekin’i senet evinde öldürdüğünü itiraf etmişti.

Avcı, çıkarıldığı nöbetçi sulh canice hakimliğince “canavarca hisle öldürmek” suçundan tutuklanmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu