Gündem

Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı, eşine 5 milyon lira boşanma tazminatı ödeyecek

Muğla’nın Ula ilçesinde cansız bedeni ormanlık alanda yer alan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin‘in katil zanlısı Cemal Metin Avcı‘nın, eşi kadar Muğla’da açılan anlaşmalı boşanma davası görüldü. Afyonkarahisar T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu yer alan Avcı, Muğla Aile Mahkemesinde görülen duruşmaya, Ses ve Görüş Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

AYLIK 2 BİN 500 LİRA NAFAKA

Anlaşmalı boşanma protokolüne attığı imzayı tasdik eden Avcı, çocuğunun velayetinin anneye verilmesini ve çocuğu için aylık 2 bin 500 lira nafaka ödemeyi kabul etti. Avcı, eşine maddesel ve manevi tazminat bedeli olarak 5 milyon lira ödemeyi, ödemeyi yapamaması halinde şirketinin değer talep etmeksizin eşine devrini ve Muğla’daki bir taşınmazın ve 2 aracın verilmesini kabul etti. Avcı’nın eşi E.A. ise duruşmada yazılı beyanda bulundu. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin (27), 16 Temmuz’da Akyaka Mahallesi’nde yalnız yaşadığı evinden ayrılmış, aynı gün ablasıyla telefonla görüştükten sonradan kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Ailesinin, Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunması üstüne başlatılan çalışmada, Gültekin’i tanıyan şahısların listesi çıkarılmış ve bölgedeki emniyet kamerası kayıtları incelenerek, adap tanıklarının ifadelerine başvurulmuştu.

Şüphe üzerine gözaltına alınan genç kızın eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı, ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmese de delilleri görünce, bir süre arkadaşlık yapıp ayrıldığı Gültekin’i her tarafta barışma isteğini geri çevirmesi üzerine senet evinde öldürdüğünü, cansız bedenini yaktıktan sonra bir varile bırakarak Gülağzı mevkisindeki ağaçlık alana attığını itiraf etmişti.

Cemal Metin Avcı, “canavarca hisle öldürmek” suçundan tutuklanmıştı.

Pınar Gültekin'in katil zanlısı Cemal Metin Avcı, eşine 5 milyon lira boşanma tazminatı ödeyecek

Kaynak: Anadolu Ajansı / Durmuş Genç

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu