Gündem

Pınar Gültekin’in Katil Zanlısının Kardeşi: ‘Abim Kokoreç Yaktığını Söyledi’


Pınar Gültekin cinayetinde, katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın, kanıt karartma suçundan gözaltına alınan kardeşi Mertcan Avcı’nın ifadeleri, yeni detayları ortaya çıkardı.

Mertcan Avcı’nın ifadesinde “Ağabeyime ne yaktığını sordum. Dükkanda kalan ve bozulan kokoreçleri yakıyorum’ yanıtını verdi” dediği öğrenildi. Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, “Iyice ezberletilmiş, kurgulatılmış ifadeler” diyerek Mertcan Avcı’nın beyanının gerçeği yansıtmadığını kaydetti. 

‘Bağ evine gittiğimde ağabeyim, bahçede bir şeyler yakıyordu’

s-cdea9e6d43a4a496b4744e7492f38c81263f77
DHA’nın aktardığı bilgiye takriben, Pınar Gültekin cinayetiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın, kanıt karartma suçundan tutuklanan kardeşi Mertcan Avcı’nın ifadesine ulaşıldı:

“Ağabeyim, olay akşamı beni WhatsApp üzerinden aradı. Karabağlar’da bulunan bağ evine gelmemi istedi. Ağabeyimin konuşmasında bir heyecan ve bir gariplik yoktu, daha doğrusu hatırlamıyorum. Ağabeyimin beni çağırması üzerine elektrikli bisikletime binerek bağ evinin yoluna koyuldum. Bağ evine gittiğimde ağabeyim, bahçede bir şeyler yakıyordu. Alevler normal boyuttaydı. Varilin etrafında benzin bidonu görmedim fakat odun parçaları vardı. Hatta alevler bayağı yükselmiş, varilin üzerindeki yaprakları yakmıştı. Ağabeyime ne yaktığını sordum. ‘Ağabeyim de bana bardaki kokoreçlerin bozulduğunu ve bozulan kokoreçleri yaktığını söyledi. Tuhaf bir koku hissettim ancak rahatsız olmadım. Yanan alevlerin içerisine baktım, alevlerden dolayı bir şey göremedim. Ağabeyim, bağ evinden geldikten 15-20 dakika sonra ‘Yengenle kavga ettim’ diyerek, arabasına binerek bağ evinden ayrıldı. Ağabeyim gittikten sonra bağ evine girdim. Hiçbir gariplik yoktu. 1.5 saat yalnız kaldım. Depoda bulunan biraları düzenledim. Varile hiç dokunmadım. Varil yanmaya devam ediyordu, Ağabeyim tekrar 20.30 sıralarında bağ evine geldi, ben de bağ evinden ayrılarak, bara geçtim.”

Gültekin ailesinin avukatı: ‘Cinayete iştirak ihtimali şüphesiz var’

s-9add21d3d4eefde98f594b85ea0376b0ba060e
Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, şüphelinin ifadesinin çelişkilerle dolu olduğunu savunarak, şunları ifade etti:

Olay yerine gittiğinde varilden kötü bir koku geldiğini, ağabeyine bu kokuyu sorduğunu, ağabeyinin ise ‘Dükkanda kalan ve bozulan kokoreçleri yakıyorum’ yanıtını aldığını öne sürüyor. Iyice ezberletilmiş, kurgulatılmış bir açıklama ileri sürüyor. HTS kayıtlarında görüldüğü üzere ağabeyi kendisini durum yerine çağırdığında, niçin 1.5 saat beklemiş? Bozulan kokoreçler, bardan durum yeri olan tahvil evine götürülüp orada mı yakılmış? Nasıl bu beyana itibar eder.Cinayete iştirak ihtimali kuşkusuz var. Çünkü durum saatinde ve durum yerinde. Maktulenin vücudu yandığı için cinayetin saatini ve ölüm sebebini bütün olarak bilmiyoruz. Bunlar suçlama sırasında aydınlığa çıkacaktır. Kardeşi dışarıya diğer faillerin de olduğunu düşünüyoruz. İlk günden itibaren bu davanın peşindeyiz, Pınar’ın ailesi ile birlikte davamızı, iddialarımızı ortaya çıkaracağız”

Mertcan Avcı, HTS kayıtlarına göre olay günü, ağabeyi ile benzer bölgede olduğunun tespit edilmesinin arkasından tutuklanmıştı.

Pınar Gültekin Cinayeti: Katil Zanlısı Cemal Metin Avcı’nın Kardeşi Mertcan Avcı, ‘Delil Karartmak’ Suçlamasıyla Tutuklandı –

Pınar’ın annesi Şefika Gültekin ise cinayetin failinin tek birey olmadığını söylemişti.

Pınar Gültekin’in Annesi: ‘Oraya Gittim, Kameralara Baktım, Tek Kişi Değildi’ –

Ne olmuştu?

Acı Haber Geldi: Muğla’da Kayıp Olan Üniversite Öğrencisi Pınar Gültekin’in Cesedi Ağaçlık Alanda Bulundu

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu