Teknoloji

PlayStation Türkiye, Oyun Fiyatlarına Dudak Uçuklatacak Zamlar Yaptı

Ülkemizde alev pahası olan konsol oyunu fiyatları, her geçen gün artmaya devam ediyor. Oyuncular hemen şimdi yeni nesil konsolların fiyatını hazmedememişken PlayStation Türkiye, tekrar birçok oyuncuyu düş kırıklığına uğratacak bir kararla oyun fiyatlarında önemli bir artışa gitti.

Yapılan son zamlarla birlikte daha önceleri 500 TL bandında olan maksimum oyun fiyatları, şu anda 700 TL’yi aşmış durumda. PlayStation Türkiye ekibi fiyat artışına bir neden göstermese de artışa sebep olarak döviz kuru ve PlayStation 5 oyunlarının 80 euro seviyesinden satışa çıkacak olması gösterilebilir.

Çoğu oyunun fiyatı arttı:

Marvel's Avengers

Fiyat artışları henüz PlayStation Store’daki bütün oyunlara yansımamış ve bir takım oyunlar hâlâ eski fiyatından satışa sunuluyor olsa da birçok büyük oyunun yaşanan artıştan nasibini aldığını söyleyebiliriz. Bu noktada dikkat çekici ilk oyun, geçtiğimiz aylarda sene ortası fırsatlarıyla 259,50 TL’den satışa sunulan Need for Speed Heat Deluxe Edition oluyor. Oyun, şimdi 779 TL’den listeleniyor.

aynı zamanda geçtiğimiz dönemlerde PlayStation Store’da 429 TL’den listelenen Marvel’s Avengers’ın fiyatı 679 TL’ye, geçtiğimiz ayki PS Store kampanyalarıyla fiyatı 30 TL’ye değin düşen FIFA 20 yine 679 TL’ye, 199 TL’den duyurulan PES 2021 eFootball PES 2021 Season Update’in fiyatı ise 319 TL’ye çıkmış durumda.

PS Plus fiyatları da zamlanacak:

PS Plus

İlk olarak bu yılın başlarında PlayStation Plus fiyatlarına maaşı arttırma kararı alan PlayStation Türkiye ekibi, pandemi nedeniyle zamları bir süreliğine ertelemek zorunda kalmıştı. Eğer planlarda herhangi bir değişim yapılmazsa zamlı yeni fiyatlar, 29 Ekim tarihinden itibaren geçerli olacak.

Fiyat artışlarından daha sonra normalde 24 TL olan 1 aylık PlayStation Plus aboneliği 40 TL’ye, 75 TL olan 3 aylık abonelik 100 TL’ye, 180 TL olan 12 aylık abonelik ise 240 TL’ye çıkacak.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu