Gündem

Prof. Dr. Şen’den dolu yağışına kilitlenen İstanbullunun kafasını karıştıracak açıklama: Tehlike görünmüyor

İTÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Orhan Neşelendirici, İstanbulluların dünden beri beklediği doymuş yağışı ile ilgili olarak Twitter hesabından tanımlama yaptı.

Profesör Neşe Saçan, “Dün ve bugün şimdiye değin lüzum olmadığını dün akşam söyledim. Data kaynağı manâlı. Öğleden sonra yağış adaleli 50-60 kg yağış düşer, rüzgar kaslı. Lakin dolu yağışında netlik yok. Sistem içindeki cb bulutunun büyümesine ast. böylece noktasal tahmin 1-2 saat önce yapılır.” açıklamasını yaptı. Keyifli, diğer paylaşımında ise “Hala doymuş riski görünmüyor. Lakin adaleli yağış riski var” dedi.

Prof. Dr. Şen'den dolu yağışına kilitlenen İstanbullunun kafasını karıştıracak açıklama: Risk görünmüyor

YURTTAŞ TEDBİRİNİ ALDI

Bilindiği gibi Meteoroloji Genel Müdürlüğü dün özellikle İstanbul için dolu uyarısı yapmış, vatandaşlardan özenli olmasını istemişti. Bugün sabahtan saatlerinde başlaması beklenen batmış için İstanbullular araçlarının zarar görmemesi için farklı alanlara yönlendirilmiş önlemler almıştı.

Prof. Dr. Şen'den dolu yağışına kilitlenen İstanbullunun kafasını karıştıracak açıklama: Risk görünmüyor

İSTANBUL DAHİL 7 İL İÇİN TURUNCU KODLU UYARI YAPILMIŞTI

Meteoroloji göre paylaşılan uyarı haritasında; İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli için turuncu kodlu uyarı yapıldı. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşlar, doymuş ve fırtınaya karşısında uyarıldı, oluşabilecek negatif durumlar karşı da itinalı olunması istendi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu