FutbolSpor

Prosinecki: ‘İyi bir başlangıç yapamadık’

Y.Denizlispor, Antalyaspor mağlubiyetinin ardındaki mola vermeden Konyaspor hazırlıklarına başladı. Haluk Ulusoy Tesislerinde toplanan yeşil- siyahlılar eksiksiz olarak idmanda yer aldı. Antrenman öncesi basın mensupları ile bir araya gelen Robert Prosinecki, Antalyaspor, mağlubiyeti ve takımın genel durumuna ilişkin soruları yanıtladı. Ligde iyi bir başlangıç yapamadıklarını gösteren tecrübeli teknik adam, takımda değişikliklerin olacağı sinyallerini verdi. Analizleri yaptıklarını gösteren Prosinecki, “Maça baktığımızda ‘Niçin kaybettik’ sorusuna gelirsek, biz gerçekten duruşumuzla kontrollü olmamıza karşın kişisel hatalardan rakibe üstünlük sağladık. Kalitemiz var lakin biraz sürece ihtiyacımız var. Çalışma şekline alışmalar, adaptasyonlar bunların üstesinden çalışarak gelebilirsiniz. Bu hafta çok kayda değer bir maça çıkıyoruz. Bizim kazanmamız gerekiyor. Konyaspor, öyle ya da böyle iyi bir başlangıç yapmış bir takım. Biz kendi evimizde ilk galibiyetimizi istiyoruz. Bunun içinde ne gerekiyorsa yapacağız. Ben oyuncularımızın kalitesine güveniyorum. Bununla alakalı bir sıkıntımız değil. Antalyaspor içinde şayet üretken değildik. Fazlasıyla ileriye gidemedik. Kontrollü oynamamıza rağmen kişisel hatalarımızdan rakibe çok pozisyon verdik. O yüzden böyle bir sonuç ortaya çıktı” dedi.

“Topu ileriye taşımada bir sıkıntımız var, zorunlu şansın dönmesi yapılacak”

Takımın topu ileriye taşımasında sorun olduğunu ve bunun üstüne çalışmaları yoğunlaştırdığını ifade eden Prosinecki, gerekli değişikliklerin yapılacağını belirtti. Orta sahada atama alanların istenilen oyunu oynamadığını dile getiren Prosinecki, “Sorun Hugo’da değildi. Sadece sorun Hugo’daymış gibi gösterilmemesi gerekiyor. Son maçta da görüldüğü gibi topu ileriye taşımada bir sıkıntımız var. Bunun değişmesi için bu hafta zorunlu değişiklikler ve çalışmalar yapılacak. her zaman yaptığımız gibi baştan futbolcular ile konuşacağız. Daha kavgacı bir Denizlispor göstermek istiyoruz. Bunu da karşılamak için orta sahanın fazla önemi var. Son maça baktığımız zaman orta sahamız istediğimiz gibi futbol oynamadı. Bu takımı da etkiledi. Topu ileriye taşıyamadığınızda kimsesiz ileride iş yapmak zordur. Biz bu maçta gereken tüm değişiklikleri yaparak istediğimiz Denizlispor’u sergilemeye çalışacağız. Takımında burada bir aksiyon göstermesi gerekiyor. Her Zaman beraber kenetlenmemiz gerekiyor, başka yapacağımız hiçbir şey yok. Bir aile olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Kanat oyuncusuna ihtiyacımız var lakin bunu konuşmanın gereği değil”

Kanat oyuncusuna ihtiyaç olduğunu açıklayan Hırvat öğretmen, “Her yeni transferin bir intibak sürecine ihtiyacı var. Mesela Subotic’i aldık. Biz de oynatmak istiyoruz ama futbolcuların açıklanmış bir sürece ihtiyacı oluyor. Transfer konusuna gelirsek de yeni futbolculardan bahsediyoruz ama kanat olarak bakıyoruz biz. İleride bizi güçlendirecek bir kanat oyuncusuna ihtiyacımız var ama acilen bunu konuşmanın hiç gereği değil. Konyaspor maçına konsantre olmamız gerekiyor. Daha çok ısıran, tehlikeli olan bir Denizlispor sergilemek istiyoruz. Varımızı yoğumuzu buna konsantre ettik. Bu maçtan daha sonra istediğimiz transferler, bahsettiğimiz kanat oyuncusu gelirse o vakit bunu konuşuruz. şimdi tüm gücümüzle Konyaspor’a konsantre etmeliyiz” diye konuştu.

Fadıl Pişkin – Eren Elyesa Polat

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu