Dünya

Putin eğlence etmişti: Azerbaycan ve Ermenistan’ın Dışişleri Bakanları, Moskova’da görüşecek

Azerbaycan ve Ermenistan’ın Dışişleri Bakanları, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in davetiyle Moskova’da görüşmeyi kabul etti.

Putin davet etmişti: Azerbaycan ve Ermenistan'ın Dışişleri Bakanları, Moskova'da görüşecek

Azerbaycan ve Ermenistan’ın Dışişleri Bakanları, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in davetiyle Moskova’da görüşmeyi kabul etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Azerbaycan ve Ermenistan geriliminin düşmesi için iki ülkenin dışişleri bakanlarını Moskova’da bugün gerçekleştirilecek görüşmelere davet etmişti. Kremlin’den yapılan açıklamada sonra üç ülke lideri aralarında telefon görüşmeleri gerçekleştiği belirtilmişti.

Açıklamada, “Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile bir dizi telefon görüşmesi gerçekleştirildikten daha sonra Rusya Devlet Başkanı Dağlık Karabağ’da tarafların askeri müdahaleleri durdurması çağrısında bulundu” ifadesi yer almıştı.

Çatışmalar dün yine Azerbaycan’ın bazı kentlerine sıçradı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ordusunun Goranboy, Terter, Ağdam, Berde ve Ağcabedi illerine alev açtığını duyurdu. Azerbaycan’ın en büyük ikinci kente Gence’de ise bir mektep ve bir müze top atışlarının hedefi oldu.

Çatışmalarda yaşamını yitiren sivil sayısının 31’e yükseldiği kaydedildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu