Dünya

Putin’den Dağlık Karabağ’da çatışmalara son verilmesi çağrısı

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ölülerin ve esirlerin takası amacıyla Dağlık Karabağ bölgesindeki çatışmalara son verilmesi çağrısında bulunduğunu açıkladı.

Putin'den Dağlık Karabağ'da çatışmalara son verilmesi çağrısı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karabağ’daki tarafları, esir ve ölü takası nedeniyle çatışmalara son vermeye çağırdı.

Sputnik Türkiye’nin aktardığı habere tarafından, Kremlin’den yapılan yazılmış açıklamada, “Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile bir dizi telefon görüşmelerinin peşinde Rusya Devlet Başkanı, ölülerin ve esirlerin takası nedeniyle insani nedenlerle Dağlık Karabağ bölgesindeki çatışmalara son verilmesi çağrısında bulunuyor” ifadesine yer verildi.

Putin, Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanlarının, istişareler için 9 Ekim’de Rusya’ya gösteri edildiğini bildirdi.

Açıklamada, “Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları, Rusya Dışişleri Bakanı’nın ara buluculuğunda bu konularda istişarelerde bulunmak üzere 9 Ekim’de Moskova’ya ziyafet ediliyor” ifadeleri kullanıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu