FutbolSpor

Ravil Tagir, Altınordu’ya veda etti

Altınordu altyapısından yetişen ve geçtiğimiz sezon Avrupa kulüplerinin de radarına giren 17 yaşındaki stoper Ravil Tagir, Başakşehir’e transfer oldu. Genç stoper, transferinin arkasından veda videosuyla beraber bir yorumlama yayınlayarak Altınordu’ya veda etti.

Ravil’den Altınordu’ya veda mesajı

Ravil, 12 yaşında küçük bir çocuk olarak Altınordu Futbol Akademisine girdiğini belirterek, “5 yılda bir Süper Lig oyuncusu olarak ayrılıyorum. Bir çocuğu futbolcuya çeviren başta başkanımız Seyit Mehmet Özkan elde etmek üzere, antrenörlerime ve tüm kulüp çalışanlarına fazla teşekkürler. Buraya gelirken babam ‘Çocuk bizim futbolcu Altınordu’nun dur’ demişti. Bir futbolcu olarak kariyerimi Altınordu’nun belirlenmesini sağlayan aileme de fazla teşekkür ederken, bütün anne babalara da çocukları için kulübe kayıtsız şartsız güvenmelerini tavsiye ediyorum. Oyuncu yetiştirmenin ne kadar emek gerektirdiğini 5 yıl yaşayarak gözlemledim. Bu iş para değil, vefa, gönül, adanmışlık işi. Bu noktada Türk gençlerine “Başaşacaksınız” diyen Başkanımız Seyit Mehmet Özkan’a bir kez daha teşekkür ederim. O olmasa bugün bizler hayallerimize ulaşıp futbolcu olamazdık. O kendisine övünmeyi sevmediği için Don Kişot diyor fakat sahiden o hayallerimiz yapı ediyor. Altınordu’yu asla unutmayacağıma, İyi eğitim almış bir ailenin evladı olarak söz veriyorum” dedi.

Ravil Tagir, Altınordu'ya veda etti

“İnşallah benim de yolum Cengiz ağabey gibi olur”

Altınordu’nun Avrupa’nın 5 büyük ligine oyuncu vermemeyi hedefleyen bir organizasyon olduğunu söyleyen Ravil, “Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder şu anda Premier Lig’de. Cengiz Ünder de fazla genç yaşta önce Başakşehir’e gelip, buradan Roma’ya transfer olmuştu. Genç oyuncuya güvenen, ona forma ve kendini kanıtlama şansı tanıyan büyük bir organizasyon. Ve bunu gerçekleştirirken bir yandan da Şampiyonlar Ligi mücadelesi verecek kadar hatasız bir sisteme sahip. Bu açıdan Başakşehir formasını giyeceğim için çok gururluyum. Beni seçim eden idari ve teknik kadroya ne kadar içten bir karar verdiklerini gösterecek inanca sahibim. İnşallah benim de yolum Cengiz ağabey gibi olur ve Başakşehir sayesinde Şampiyonlar Ligi, A Milli Ekip heyecanları yaşarım. Ve şayet ben de bir gün buradan Avrupa’nın en büyük liglerine giderek keza Türk futbolunu, hem Başakşehir’i, keza de yetiştiğim Altınordu’yu temsilcilik ederim” ifadelerini kullandı.

Salih Yılmazsoy
 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu