Gündem

Recep Akdağ 8 ay yanında çalışan Ali Edizer’i anlattı: Bu dost anormal

Uygar kanunu maksat alarak erkeklere ikinci eş çağrısında yer alan GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer, gelen tepkilerin arkasında görevinden alınmıştı. Edizer’in, eski Sağlık Durumu Bakanı Recep Akdağ ile 8 ay çalıştığı ve bu dönemde yükselişe geçtiği gündem olurken, Akdağ, konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Recep Akdağ 8 ay özel Kalem Müdürü olarak yanında tayin bölge Edizer’i ‘Anormal’ olarak değerlendirdi. Edizer’in kendi bakanlığı dönemindeki yükselişiyle ilgili de konuşan Akdağ, “Ben o kısımları bilmiyorum, hatırlamıyorum. Bizim zamanımızda böylesine kabul edilemeyecek söylemleri olan bir kişi değil. Bir tane kendini bilmezden nedeniyle bizim hakkımızda hüküm verilmesi hatalı” dedi.

“BU DOST ANORMAL”

Edizer ile 2012’de çalıştığını gösteren Akdağ, “Bana 8 ay süreyle Özel Kalem Müdürlüğü yaptı. Düzen sağlayamayınca ayırdım. Söyledikleri tasvip edilecek şeyler yok, bu dost anormal. Benimle 2012’de çalıştı ve çalışmasını bereketli bulmadım, tüm irtibatım bu dek” ifadelerini kullandı.

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdar, 8 ay yanında çalışan Ali Edizer'in anormal olduğunu söylediRecep Akdağ

“BANA RECEP ABİ DİYEBİLECEK BİRİSİ DEĞİL”

Edizer’in kendisine ‘Recep Abi’ diyebilecek biri olmadığını vurgulayan eski bakan Recep Akdağ, “İdari ya da adli soruşturmayı gerektirecek bir şey varsa bunun gereğini de yerine getirirler. Benim şahsımla ilişkilendirilmesi yanlış olur. Genel sekreterlikte çalışmışsa o genel sekreterin takdiridir. Genel müdürlükte genel müdür yardımcılığında çalışmışsa o genel müdürün takdiridir” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu