Teknoloji

Redmi, Aşırı Yerinde Fiyatlı Kablosuz Kulaklıkları SonicBass ve Earbuds 2c’yi Duyurdu

Xiaomi destekli teknoloji şirketi Redmi, bugün düzenlediği bir etkinlikte iki yeni kablosuz kulaklık duyurdu. “Earbuds 2c” ve “SonicBass” olarak isimlendirilen kablosuz kulaklıklar, tasarımlarıyla benzersiz olmasalar da teknik özellikleri ile tüketicilerin ilgisini çekmeyi başaracak gibi görünüyorlar. Dilerseniz anında, bu kablosuz kulaklıkların teknik özelliklerine yakından bakalım.

Redmi SonicBass, tam anlamıyla kablosuz kulaklık değil. Boyun bandı tasarımına sahip olan kulaklık, sahip olduğu kısmi kablolarla ses iletimini sağlıyor. Earbuds 2c ise adından da anlaşılabileceği üzere kendi şarj kutusu olan bir kablosuz kulaklık. Redmi’ye kadar her iki kulaklık modelinde de IPX4 sertifikası bulunuyor. Hem Redmi’nin her iki kulaklık modeli de 12 saate kadar tatbik imkanı sunuyor.

İşte Redmi’nin yeni kablosuz kulaklıkları

Redmi

Redmi Earbuds 2c, mat bir tasarıma sahip. Her kulaklığında 43 mAh’lık pil yer alan kablosuz kulaklık, 4 saat kadar kesintisiz tatbik imkanı sunuyor. Micro USB ile şarj edilebilen kutunun tam yük olması ise sadece 1,5 saat sürüyor. Redmi, şarj kutusunun 150 saat umma süresine sahip olduğunu söylüyor. Bluetooth 5 desteğine sahip olan kablosuz kulaklık, 10 metreye dek kesintisiz tatbik imkanı vadediyor.

Android ve iOS cihazlarla ahenkli olarak kullanılabilen Redmi Earbuds 2c, arama kalitesinin artırılması için özel bir teknolojiye sahip. Ayrıca kullanıcılar, bu kablosuz kulaklıkla Google Tezgâhtar desteğini kullanabiliyorlar. Bir adet tuş bulunan kablosuz kulaklık, bu tuş bir uçtan bir uca müzik askıya alma, her yerde oynatma, sesli asistanı aktifleştirme, aramalar aralarında geçiş yapabilme gibi bir dizi işlev sunuyor.

 Redmi SonicBass

Redmi SonicBass’ın özelliklerine baktığımızda, 120 mAh kapasiteli bir pil kullanıldığını görüyoruz. Tıpkı Earbuds 2c’de olduğu gibi bu kulaklıkta da micro USB girişi ile yük imkanı sunuluyor. Redmi’ye göre takriben 2 saatte yük edilebilen SonicBass’ın bekleme süresi 200 saat. 21.2 gram ağırlığında olan kablosuz kulaklık, Bluetooth 5 desteği ile iOS ve Android cihazların yanı sıra, Windows bilgisayarlarda da kullanılabiliyor.

Redmi SonicBass, 9.2 milimetrelik dinamik sürücülere sahip. Bu sayede ses kalitesi biraz daha iyileştiriliyor. Boyun bandı bölümüne eklenen tuşlar baştan sona çok işlevli bir kontrol sunan kablosuz kulaklık, Google Tezgâhtar, Amazon Alexa ve Siri’yi de destekliyor. Bu sayede kullanıcılar, istedikleri sesli asistanı kullanabiliyorlar.

Redmi Earbuds 2c

Redmi tarafından yapılan açıklamalara göre şirketin yeni kablosuz kulaklıkları, günün ilerleyen saatlerinde satışa sunulacak. Bu kablosuz kulaklıkların fiyatları ise şöyle olacak;

Redmi SonicBass: 17 dolar (takriben 130 TL + vergiler) Redmi Earbuds 2c: 20 dolar (yaklaşık 160 TL + vergiler)

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu