Ekonomi

Rönesans’ın Rusya’daki projesine yeni bir ödül

Moskova’nın meslek ve hayat merkezini buluşturan Moscow City’de 1,2 milyar dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen Neva Towers, 345 metre yüksekliğe sahip 79 katlı bir konut binası ve 65 katlı bir ofis binası elde etmek üzere iki çok katlı yüksek binadan oluşuyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre CRE All-Russia Awards 2020’de, En İyi Karma Proje ve Yılın En İyi Anlaşması ödüllerine layık görülen Neva Towers’a ödülleri, 24 Eylül akşamı Moskova’da düzenlenen ödül töreninde takdim edildi. Rusya’da gayrimenkul sektörün kanaat önderlerinin inisiyatifi ile başlatılan CRE All-Russia ödülleri, 2003 yılından bu yanlamasına gayrimenkul sektöründeki en kayda değer ve prestijli ödülü olarak kabul ediliyor.

Türkiye’nin milletlerarası arenada en çabuk artan şirketlerinden olan Rönesans’ın, Moskova Milletlerarası Ticaret Merkezi olarak adlandırılan ve Moscow City olarak da bilinen bölgede, içinde Neva Towers’ın da olduğu, bölgenin en yüksek yapısı Federation Tower ve Evolution Tower gibi üç kayda değer projede imzası var.
Neva Towers daha önce de Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri (International Property Awards) zarfında “Dünyanın En İyi Milletlerarası Fazla Katlı Ev Projesi” seçilmişti. Neva Towers projesi aynı zamanda çevre dostu özellikleri sebebiyle LEED Altın Sertifikası’na sahip.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu