Dünya

Rusya’da ismi ‘formalite’ gereği aday listesine yazılan temizleme görevlisi, belediye başkanı seçildi

Rusya’da Povalikhino kasabasındaki belediye binasında temizleme görevlisi olarak çalışan ve belediye başkanlık seçimine iki namzet gösterilmesi zorunluluğu sebebiyle adı namzet listesine yazılan Yat Limanı Udgodskaya belediye başkanı seçildi.

Rusya’da ismi 'formalite' gereği aday listesine yazılan temizlik görevlisi, belediye başkanı seçildi

Rusya’nın başkenti Moskova’nın takriben 400 km kuzeydoğusundaki minik Rus kasabası Povalikhino’da belediye binasında temizlik görevlisi olan Yat Limanı Udgodskaya, ülkedeki yasalar gereği seçimlere asgari iki adayın katılması zorunluluğu nedeniyle adı aday listesine yazıldı.

DHA’da yer alan habere kadar, seçime giren Udgodskaya, belediye başkanı oldu.

Hayvancılıkla uğraşan ve ailesini geçindirmek için kış aylarında da belediye başkanlığının ofisindeki temizleme görevlisi olan Udgodskaya?nın tercih zaferi, kendisini işe alan görevdeki belediye başkanı için şok etkisi yarattı.

BAYAĞI LİSTEYE FORMALİTE OLARAK YAZILDI

Seçimi kazanacağını asla düşünülmeyen ve ismi yalnızca formalite gereği yazılan Udgodskaya’nın tercih zaferi ülke çapında gündem oldu.

Seçimi kazanması nedeniyle şöhreti ülke geneline yayılan Udgodskaya, kısa süre içerisinde lokal seçimlerin en meşhur kişisi haline geldi. Muhalefet siyasetçisi Dmitry Gudkov, da Udgodskaya’yı zaferinden nedeniyle kutladı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu