FutbolSpor

Samatta resmen Fenerbahçe’de: Bonservis bedeli belirlenmiş oldu

Fenerbahçe, Mbwana Samatta’yı 4 yıllığına kadrosuna kattı. Tanzanyalı futbolcunun bu sezon için kiralandığını, bonservisinin sezon sonu alınacağı belirtildi. Sarı-lacivertliler, sözleşme baştan başa Aston Villa’ya 6 milyon avro ve bu bedele ilaveten sportif sonuçlara bağlı olarak maksimum 750 bin avro bonus ödeyecek.

Samatta resmen Fenerbahçe'de: Bonservis bedeli belli oldu

Fenerbahçe Kulübü, Mbwana Samatta’nın transfer edildiğini duyurdu.

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Tanzanyalı futbolcunun bu sezon için kiralandığını, bonservisinin sezon sonu alınacağı belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Kulübümüz, İngiltere’nin Aston Villa ekibinden Tanzanya Ulusal Takımı’nın kaptanı Mbwana Samatta’yı 4 yıllığına kadrosuna katmıştır. Bu sezon formamızı kiralık olarak giyecek olan oyuncunun bonservisi sezon sonunda alınacaktır. Samatta’ya hoş geldin diyor, çubuklu formayla başarılar diliyoruz.”

samatta-resmen-fenerbahce-de-bonservis-bedeli-belli-oldu-784968-1.

Fenerbahçe Futbol AŞ’den Borsa İstanbul’a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda da yer alan açıklamada ise aktarma bedeline ilişkin şunlar kaydedildi:

“Profesyonel futbolcu Mbwana Samatta’nın 31.05.2021 tarihine dek kiralanması ve kontrat sonunda transferi konusunda kulübü ve kendisi ile anlaşmaya varılmıştır. Aston Villa kulübüne toplam aktarma bedeli olarak ise anlaşma her tarafında 6.000.000 avro ödenecektir. Transfer bedeline ilaveten, sportif sonuçlarımıza alt olarak en fazla 750.000 avro bonus bedeli Aston Villa kulübüne ödenecektir. FIFA talimatları gereği doğacak olan dayanışma katkı bedelleri her iki kulüp tarafından eşit oranda paylaşılacaktır.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu