Gündem

‘Şanslı’ damadın şirketi için iflas kararı verildi

İktidar yanlısı oyuncu Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’ın sahibi olduğu Alkoçlar Otelcilik Ve Turizm AŞ’nin iflasına karar verildi. Şirket, 2 yıl önce konkordato talep etmişti.

‘Şanslı’ damadın şirketi için iflas kararı verildi

AKP iktidarına yakınlığıyla tanıdık oyuncu Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’ın sahibi olduğu Alkoçlar Otelcilik Ve Turizm AŞ’nin iflasına karar verildi.

17 Eylül saat 16.40’da bahşedilen karar sonrası şirketin dosyası iflas müdürlüğüne gönderildi.

Sektörde 70 yıldır etkinlik bildiren Alkoçlar 2 yıl önce konkordato istek etmişti. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, bünyesinde Alaçatı, Bodrum ve Kemer’deki üç otel bulunan Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ için tedbir kararı verilmişti.

Patronlar Dünyası’nın haberine göre, geçen aylarda görülen Alkoçlar Otelcilik’in konkordato davası negatif sonuçlanmıştı. Bahane, usule tutarsız yapılan birtakım ödemeler olarak gösterilmişti. Mahkeme daha önce verdiği önlem kararını da kaldırınca, şirket hacizlere karşısında korumasız duruma gelmişti.

60 MİLYON LİRA BORCU VAR

Konkordato süreci devam ederken, Bodrum ve Alaçatı’daki otel kapatıldı. Toplam 60 milyon lira borcu yer alan Alkoçlar’dan alacaklı firmaların çoğu, şirketin konkordato talebinin onaylama edilmesine onay verdi. Ama mahkemenin atadığı komiser heyeti negatif cevap verdi.

Alacaklı firmalardan birinin avukatı şirketin gizli gizli birtakım ödemeler yapmasının komiser heyetinin negatif rapor vermesinde etkili olduğunu belirtti.

Komiserlerden biri raporda, şirketin teknik olarak iflas ettiği görüşünü bildirdi. Duruşma verdiği ret kararıyla birlikte, daha önce verdiği önlem kararını kaldırdı; komiser heyetinin görevlerinin sona erdiğini açıkladı.

Tedbir kararının kaldırılması ile birlikte hacizlere karşı korumasız hale gelen şirket resmi olarak iflas etmiş oldu.

İHALE ‘UZMANI’

Konyaaltı sahil ihalesi Ender Alkoçlar’a verilmesi büyük ses getirmiş, Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı ihalesini iptal etmişti.

Alkoçlar bunun üstüne Danıştay’a başvurmuş, Danıştay lokal mahkemenin kararını bozmuştu. Konyaaltı sahilinin işletmesi yeniden Alkoçlar Turizm firmasına geçmişti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu