Adana HaberleriBölge Haberleri

Sarıçam Belediyesinden Azerbaycan’a bayraklı yardım

Adana’da Sarıçam Belediyesi, Azerbaycan’a takviye nedeniyle belediye binası ve Bayraklı Park’a Türk ve Azerbaycan bayrağı astı.

Belediyeden yapılan açıklamada, Başkan Bilal Uludağ’ın talimatıyla, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına saldırması üzerine başlatılan operasyonlara yardım saptamak nedeniyle belediye binası ve ilçe merkezinde çoğu alana Türk bayrağının yanına Azerbaycan bayrağı da asıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Başkan Uludağ, ilçede Azerbaycan ve Türk bayraklarının birlikte dalgalandığını belirtti.

Uludağ, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bir ırk iki devlet olarak, can Azerbaycan’ın daima yanındayız. Kardeşlerimize desteğimizi uygulamak için belediye binamız ile Bayraklı Parkımıza Türk ve Azerbaycan bayrağı astık. defalarca Azerbaycanlı kardeşlerimizin ve tüm mazlumların yanına olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Ermenistan’ın, kardeş ülke Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde yaptığı saldırıyı güçlü olarak kınıyoruz. Yüreğimiz, Azerbaycanlı kardeşlerimizle birlikte atıyor. Alçak saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acele şifalar diliyorum.”

Kaynak: Anadolu Ajansı / Bekir Ömer Fansa

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu