Kadın

Serap Öner hakkında uzaklaşma kararı aldırdığı Ali Öner kadar öldürüldü

Adana’da Serap Öner isimli bayan boşanma aşamasında olduğu ve hakkında uzaklaşma kararı aldırdığı Ali Öner kadar öldürüldü.

Serap Öner hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı Ali Öner tarafından öldürüldü

Adana’nın Ceyhan ilçesinde yaşayan 26 yaşındaki Serap Öner, evli olduğu ve hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı 24 yaşındaki Ali Öner tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Serap Öner ve Ali Öner’in boşanma aşamasında olduğu öğrenildi.

DHA’da bulunan habere göre, dün gece saatlerinde Ceyhan ilçesinde meydana gelen olayda, belirtilene tarafından Serap Öner, 8 sene önce evlendiği oysa şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşanma davası açtığı Ali Öner göre kalbinden bıçaklanarak öldürüldü.

Serap Öner’in, bir ay önce ailesinin evine gittiği, geçen hafta da Ali Öner hakkında uzaklaşma kararı aldırdığı bildirildi.

Serap Öner’in yanında dışarı giden Ali Öner, burada Serap Öner’i kalbinden bıçakladı, arkasında kaçarak uzaklaştı. Öner, ailesi kadar Ceyhan Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak yaşamını yitiren kadının cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Olayın peşinde polis ekipleri kaçan Ali Öner’i yetişmek için egzersiz başlattı.

DAHA ÖNCE DE TEHDİT ETMİŞ

Serap Öner’in babası Mahmut Kayadan, olayın saat 00.30 sıralarında meydana geldiğini anlattı. Baba Kayadan, “Gece kızımla beraber oturduk. Sonradan ben içeri girdim, dıştan bağırtıları duydum. Dışarı koştuğumda merdivende kızım kucağıma düştü. Kızımı aldım kucakladım. Kanını durdurmaya çalıştım çocuklar arabayı getirdi acile yetiştirdik. Bir aydır benim yanımdaydı terketmek istiyordu. Şiddetli geçimsizlik vardı istemiyordu. Kızım ‘Ben ayrılacağım baba, dayanamıyorum artık’ diyordu. Ben içeri girince oğlumu tek görüp, benim de içerde olmamı fırsat kollayarak olayı işledi” dedi.

serap-oner-hakkinda-uzaklastirma-karari-aldirdigi-ali-oner-tarafindan-olduruldu-786592-1.

Serap Öner’in kardeşi Süleyman Kayadan ise, kız kardeşiyle evin önünde otururken gelen saldırganın ‘Hadi gel gidelim’ diyerek ablasını götürmeye çalıştığını belirtirken, “Kapının önünde oturuyorduk bir anda çıktı geldi. Bıçakla korkutma ediyordu. Bağırdı, çağırdı ‘Hadi gel gidelim’ diye tartışıyordu. Ablam da gitmek istemiyordu. Cebinden bıçak çıkardı. Kolundan tutup çekip götürmek isterken, ben aralarına girdim. Sonra beni de itekleyip, direkt ablamı kalbinden 2-3 kere bıçakladı. Hedefinde ablam vardı. Bıçaklandığında ablamı tuttum, kan kaybetmesin diye bıçaklandığı yere basınç yaptım sonradan hastaneye götürdük. Daha önce de ablamı bıçakla tehdit etti. Haneye tecavüzde bulundu. Evimize silah sıktı. Emniyete ailecek şikayette bulunmuştuk, uzaklaştırması vardı” diye konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu