Gündem

Şeyhin eşi, boşanma davası açtı

Uşşaki tarikatı dergahında 12 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan tutuklanan Fatih Nurullah’ın eşi Ümran Sağban, boşanma davası açtı.

Şeyhin eşi, boşanma davası açtı

Sakarya Akyazı’da bulunan tarikat dergahında 12 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Fatih Nurullah’ın eşi Ümran Sağban, boşanma davası açtı.

Gazete Duvar’dan Elvan Yılmaz’ın haberine göre, Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah’ın (Eyüp Fatih Sağban) eşi Ümran Sağban, Nurullah’ın Sakarya Akyazı ilçesi Kuzuluk Mahallesi’ndeki dergahında 12 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile tutuklanmasının ardından kendisine boşanma davası açtı.

Aileye yakın kaynaklardan öğrenildiğine göre Ümran Sağban dava için başvuru yaptı. 1987 yılında evlenen çiftin, 4 çocuğu sahibi olduğu öğrenildi. Ümran Sağban, Uşşaki tarikatının zikirlerinde ve etkinlerinde yer almadığı da edinilen bilgiler arasında.

NE OLMUŞTU?

Sakarya’nın Akyazı ilçesine bağlı Kuzuluk mahallesinde yaşayan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah, 12 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Olaydan sonra Nurullah ile mağdur çocuğun babası arasında gerçekleşen görüşmenin kaydı sosyal medya üzerinden kamuoyuna yansıdı. Ses kaydında Fatih Nurullah, çocuğa yaptığı istismarı itiraf etmiş ve olayın duyulmaması için babayı ikna etmeye çalışmıştı. Kızın babası F.A., Fatih Nurullah’tan şikayetçi olunca tarikat üyelerinin saldırısına uğramıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu