BasketbolSpor

Shane Larkin: ‘NBA’den teklifler oldu fakat olumlu neticelenmedi’

Anadolu Efes’in başarılı oyuncusu Shane Larkin, online olarak düzenlenen basın toplantısında sorularını yanıtladı. Başarılarının sırrının aile edinmek olduğunu söyleyen Larkin, “Herkes birbirini önemsiyor. Kıskançlık, benlik yok. Arkadaşlarınızla böyle bir ortamda olduğu vakit sahada kendinizi ifade edebilmiş oluyorsunuz. Oynanan basketboldan da keyif alıyorsunuz. Bizim takımımızda kimin sayı attığının bir anlamı yok. Biz ekip başarısını hedefleyerek oynuyoruz” diye konuştu.

“Shane Larkin’in en iyi halini daha görmedeniz”

Sakatlığının son durumunu hakkında da konuşan 27 yaşındaki oyuncu, “Son iki senedir bazı ağrılarım vardı. Pandemi dönemini çare ve rehabilitasyon süreci ile geçirdim. Bütün formda edinmek için geçirdim. Son yıllarda ağrıları çekerek oynadım. Kulübüme bu noktada minnettarım. Sıfır sızı ile sahaya çıkma fırsatı verdiler. Bu dönemi rehabilitasyon süreci ile geçirdim. Dinç olacağım için, bugüne değin ortaya koyduğum performansın ötesinde performans sergileyeceğimi söyleyebilirim. Shane Larkin’in en iyi halini daha görmedeniz” biçiminde konuştu.

“Geçtiğimiz sezon yaşadıklarımızdan daha sonra azıcık kızgınım, birazcık düş kırıklığım var”

‘Bu sezona hangi oyuncu başarıya daha aç dönecek’ anketinde ikinci sırada yer almasının sorulması üstüne Larkin, tekrar tekrar başarıya aç bir oyuncu olduğunu söyleyerek, “daima daha fazlasını hedefleyen bir oyuncu oldum. Clyburn ve Dunston geçtiğimiz sezon sakatlıklar yaşadılar. Onlar da benim değin açlar. Geçtiğimiz sezon yaşadıklarımızdan sonra birazcık kızgınım, azıcık hayal kırıklığım var. Kendimi adamış bir şekildeyim. Ne yapmam gerekiyorsa hazırım. Bir yana Final-Four’a bitmiş dönmek ve şampiyonluğu edinmek için aslında fazla ama çok açım. O ankette ikinci çıktığımı söylediniz. Benim için çok kayda değer yok. Bu tür anketleri doğrusu fazla fazla kale aldığımı söyleyemeyeceğim” diye yanıt verdi.

“NBA’den teklifler oldu ama olumlu neticelenmedi”

Bu yaz NBA’den aktarma teklifleri aldığını doğrulayan Shane Larkin, “NBA’in NBA olduğunu benim NBA’de oynamak gibi bir hedefim olduğunu da söylemeden geçmeyeceğim. Yaz döneminde bir takım teklifler geldi lakin olumlu neticelenmedi. Ben de Anadolu Efes’te devam ediyorum. Şu an tamamen burada elde edeceğimiz başarılara, tekrar kazanabileceğimiz muhtemel bir Euroleague şampiyonluğuna odaklanmış durumdayız. Kendimi adamakıllı bu adadım. Bir taraftan da 27 yaşındayım. Hala önümde uzun süre basketbol oynayacak dönem var. NBA’de oynama durumum olabilecektir. Şu andaki hedefim keza kulübümü ayrıca ülkeyi keza de taraftarları mutlu yapabilmek ve gururlandıracak başarıları kazanmaktır” açıklamasında bulundu.

“Aile birlikteliğini tekrar yaşatırsak en önemli favorilerden biri oluruz”

Korona virüs pandemisi sebebiyle yarıda kalan geçen sezon ile ilgili düşüncelerini de dile getiren Larkin, “Aslında zorlu bir durum yaşandı. Virüs fazla kişiyi etkilendi. Basit bir karar olmadığını söylemek istiyorum. Keza Basketbol Süper Lig keza de Euroleague açısından. Biz sezonun bir şekilde bitmesini çok istiyorduk. Basketbol Süper Lig ve Eurolaegue’de favoriydik. Şampiyonluk şansımız fazla yüksekti. çok büyük bir tatsızlık oldu. Büyük bir hayal kırıklığı oldu.

Bir taraftan bu durumla barışmak durumundaydık. Söz konusu olan hayatlardı. Sezon bir şekilde devam etseydi ve bir oyuncunun, aile bireylerinden birinin başına bir şey gelseydi fazla daha üzücü bir durum olurdu. Bence bu noktada içten kararların alındığını düşünüyorum. Takımla ilgili olarak ise, benzer takımız, aynı oyuncular, benzer koçlar var. Herhangi bir sağlık, sakatlık sorunumuz değil. Geçen sezonki başarımızı, performansımızı neden yakalamayalım. Euroleague’de fazla önemli takımlar var. Bizim değin uzun süredir bir arada oynayan, aile birlikteliğini yaşamış Real Madrid hariç başka bir takım yok. Eğer her zaman birlikte olursak, o aile birlikteliğini tekrar yaşatırsak, o kimyayı sürdürürsek, en önemli favorilerden biri olduğumuzu bildirmek isterim” değerlendirmesinde bulundu.

Shane Larkin keza parkelere dönmek için emin bir tarih veremeyeceğini belirtti.

“Milli ekip formasını giymek için sabırsızlıkla bekliyorum”

Türk vatandaşlığına geçmesine karşın ulusal maçların oynanmamasından dolayı A Ulusal Basketbol Takımı formasını giymeyi sabırsızlıkla beklediğini gösteren 27 yaşındaki oyuncu, “Sahiden çok heyecanlıyım. Ulusal takım formasını üzerime geçirip, bu ülke için ulusal takımdaki arkadaşlarımla birlikte başarılı olmak için elimden geleni olabilmek adına büyük bir coşku duyuyorum” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu