Gündem

Şile’de festivale korona baskını

İstanbul Şile’de gençlerin sosyal mesafe ve maske kuralını ihlal ederek kamp yaptığı görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının üstüne harekete geçen jandarma ekipleri, kamp alanında koronavirüs kurallarına uymayanlara cezai işlem uyguladı.

Şile'de festivale korona baskını

Şile Doğancılı’da sosyal ağ üzerinden haberleşerek hafta sonu kamp gerçekleştirmek üzere buluşan gençler, jandarma ekipleri tarafından ruhsatsız olduğu öğrenilen kamp alanına alınmadı.

DHA’nın haberine göre, bunun üstüne gençler, 100 metre ileride bulunan Ulusal Emlak’a ait bir alana geçerek kamp yapmaya başladı. sosyal medya üzerinden yayınlanan görüntülerde gençlerin birçoğunun maskesiz ve sosyal mesafesiz bir şekilde eğlendiklerinin görülmesi üzerine jandarma ekipleri, bölgeye gelerek maske takmayan, sosyal uzaklık kuralına uymayan ve yüksek sesle müzik dinleyen gençlere cezai işlem uyguladı.

sile-de-festivale-korona-baskini-785765-1.

Gençlerin bir kısmı bölgede bir süre kamp yaptıktan sonradan eşyalarını toplayarak alandan ayrıldı. Jandarma ekipleri kampçıları çıkarttıktan sonra zabıta ekipleri alanın kapısını mühürleyerek kapattı.

Kamp yapan bir kişi, “Sosyal mesafeye uyan arkadaşlarımız da vardı, uymayanlar da vardı. Bununla ilgili zaten Jandarma ekipleri de dolaştı. Görüyorlar insanları cezai operasyon uyguluyorlar. Göremediklerine uygulayamıyorlar. İnternet üzerinden haberleştik. Biletler çıktı festival yapılacağı söylendi Şile’de” dedi.

sile-de-festivale-korona-baskini-785766-1.

Kamp yapan diğer bir birey ise, “Biz zaten kampçıyız. Kesintisiz kamplara geliyoruz. Kamptan sonradan mecburen çöplerimizi topluyoruz. Bu bizim insani görevimiz. Sosyal mesafeye uyulması her bireyin sorumluluğu. Sosyal mesafeye ara sıra uyulmadığı oluyor lakin genelde uymaya çalışıyoruz. Çünkü bilincindeyiz problemin. O yüzden çok pozitif iç içe olmamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu