Sağlık

Smile Hair Clinic’deri koronavirüs döneminde saç ekimi hakkında bilgiler

Dr. Gökay Bilgin,“Korona virüsün yayılmaya devam ettiği bu dönemde, saç ekimi operasyonu yaptırmak isteyen kişiler, özellikle operasyondan sonraki birincil 10 gün evden çıkmadan iyileşme süreçlerini dar geçirebilirler. Bu süreçte eğer danışan çalışıyorsa mümkünse bu süreci dinlenerek geçirmesini öneriyoruz” dedi.

Saç ekimi işleminden sonra özellikle birincil 10 günün önemini belirten Dr. Mehmet Erdoğan ise, “Saç ekiminden sonra özellikle iyileşme sürecinin başladığı ilk 10 gün dışında bulunmamak gerekir. Işlem ardından izole olan hasta, hekimi tarafından verilen bakım talimatlarına uyması, ilaçlarını düzenli kullanması iyileşme sürecini sıcacık geçirmesini sağlayacaktır” dedi.

Korona virüs sebebiyle hijyen standartlarına daha fazla ağırlık verilmesi gereken bir dönemde olduğumuz gösteren Dr. Gökay Bilgin ve Dr. Mehmet Erdoğan saç ekimi işlemi yaptırmak isteyen kişilere şu uyarılarda bulundu:
 “Operasyon yapılacak kliniğin hijyen standartlarından muhakkak olunması gerekmektedir. Sağlık Durumu ve hijyen önlemlerinin hassasiyetle alındığı saç ekim merkezlerini tercih etmeniz önemlidir. Operasyon öncesinde bilhassa son 14 günde korona virüs bulunduğu şüphesi yer alan biriyle temas ettiyseniz, bu durumu mutlaka hekiminize bildirmeniz gerekmektedir. Saç ekimi işleminden önce jurnal hayatınızda sosyal uzaklık kurallarına uyarı ederek hareket ettiğinizden kesin olun. Bu dönemde bilhassa topluluk ortamlarda bulunmaktan kaçının.”
Global çapta tanınırlığa sahip ve dünyadaki birçok ülkeden danışanlara yaptığı saç ekim uygulamaları ile bilinen

Smile Hair Clinic, İstanbul Avrupa Yakası’nda özel bir hastanenin içerisinde yer alan saç ekim merkezidir. Operasyona katılan ekip üyelerinin tamamı medikal eğitim almış kişilerdir.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu