Siyaset

Söğüt’te yıkılan binaların hurdaları Meclise taşındı, 5 çalışana soruşturma başlatıldı

Bilecik’in Söğüt ilçesinde belediyeye ait yıkılan bir takım bina ve iş yerlerindeki hurdaların ihalesiz satışı iddialarının Belediye Meclisi gündemine gelmesi üstüne haklarında inceleme başlatılan 5 çalışana soruşturma başlatıldı.

Söğüt Belediye Meclisi’nin 2 Ekim tarihinde Belediye Başkanı İsmet Sever başkanlığındaki toplantıda İYİ Parti ve CHP’li 4 meclis üyesi bir önerge sundu. Yapılan oylama sonrası oy birliği ile kabul edilen önergede, “İmar planında yeşil alan olarak görülen ve mülkiyeti Ulusal Emlak’a ait Kadastro Şeflik binası, Namlı Otel olarak ta bilinen Osmanlı Konağı önünde belediye kadar yapılan dükkanlar, 100. Parkı içinde bulunan iki katlı yapı ile Ertuğrulgazi Türbesi sahasında belediye göre yapılan pilav bölüştürme yerindeki üstü saç ile astarlı olan turnikeler belediye göre yıkıldı. Yıkımları yapılan bu yerden meydana çıkan hurdaların akıbeti hakkında Söğüt kamuoyunun önemli iddiaları mevcut. Facia yapılan yerlerden meydana çıkan hurdalar şuan nerede. Yıkımdan meydana çıkan hurdaların hangileri satılmış. Satılan hurda var ise, bunlarla ilgili zorunlu duyurular ve ihale işlemleri zamanında üretilmiş mıdır? Kamuoyunda hurdaların gizlice ihalesiz satıldığına dair oluşan iddialar içten mu. Gayri Meşru bir operasyon yapılmış ise, ilgililer hakkında herhangi bir işlem veya Cumhuriyet Savcılığına konu ile suç duyurusunda bulunuldu mu?” soruları yöneltilerek Belediye Başkanı İsmet Sever göre cevaplandırılması istendi.

Başkan Sever, bu teklif sonrası meclis üyelerine işin takipçisi olacaklarını söyledi. daha sonra yapılan analiz sonucu olayla ilgili 1’i sözleşmeli memur, 2’si kadrola belediye işçisi ve 2’si belediye taşeron firması çalışanı olmak üzere 5 çalışana ise, soruşturma açıldı. – BİLECİK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu