Dünya

Son Dakika! Ateşkese Rağmen Bakü’ye Füzeli Saldırı

Son Dakika! Ateşkese Rağmen Bakü'ye Füzeli SaldırıAzerbaycan,ın en büyük şehrleri olan Bakü, Gence, Mingeçevir ve Berde kentleri Ermenistan ordusu tarafından bombalandı.

Dün Rusya’da Azerbaycan ve Ermenistan arasında imzalanan sözde ateşkes anlaşmasından sonra Ermenistan terör örgütü Azerbaycan’ın en büyük şehirlerine füze ile saldırdı. Ermenistan’ın bu hamlesiyle ateşkese uymadığı apaçık görülmekteyken Rusya’dan Azerbaycan’a ateşkese havada ve karada uyması çağrısı geldi.

Tüm dünya bu vahşeti izlerken sessizce kalıyor. Sahadan gelen görüntüler içler acısı! Yaralanan çocuklar, yıkılmış enkazlar ve kavrulmuş hayvan cesetleri ile sokaklar cehennem yeri!

Peki Ermenistan neden ateşkes istedi?

Azerbaycan Karabağ’da vura kıra ilerlerken ve bir çok stratejik bölgeyi ele geçirirken korkudan savaştan kaçan Ermenilerin 5 binden fazla askeri öldü ve 20 binden fazla askeri ise yaralandı. Bu gelişmeler neticesinde Rusya’yı arkasına alıp sahada rahat nefes almak ve yeniden toparlanmak için bu ateşkesi istedi. Sözde ölü ve yaralı askerlerini almak isteyen Ermeni terör örgütü ateşkes kararından henüz 1 gün geçmiş olmasına rağmen bu karara uymayarak hain saldırısını gerçekleştirdi.

Bu gelişmelerden sonra ne yapılacak?

Bu gelişmelerden sonra yapılacak tek şey operasyona kalındığı yerden daha acımasızca ve daha kararlı bir şekilde misliyle karşılık vermek yerinde bir karar olacaktır. Bu aymazlık ve bu hainliğin bedeli ödetilmeden ve dahi Dağlık Karabağ alınmadan Azerbaycan bu tür siyasi oyunlara gelmemeli!

Halk Ateşkes Kararını protesto etmek sokaklara döküldü!

Elimize ulaşan son görüntü ve bilgiler neticesinde halk Azerbaycan Hükümeti’nin aldığı ateşkes kararını ve yapılan hain saldırıları protesto etmek için sokaklara döküldü. Azerbaycan hükümeti sahada kazansa dahi siyasi oyunlara gelerek masada kaybetmiştir. Bunu telafi etmeden bu halkın endişesi ve öfkesi dinecek gibi gözükmüyor.

Benzer Haberler

2 Yorum

  1. Ateşkes olması çok saçmaydı zaten. Hazır başlamışken tüm Karabağ’ı almalıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu